29 września, obchodziliśmy VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. W związku z tym w naszej szkole odbyło się szereg działań mających na celu uświetnienie tego faktu.

I tak oto świętowanie rozpoczęło się 25 września od rana od gry terenowej „45 minut z tabliczką mnożenia” dla naszych Czwarciaków. Każda z klas czwartych została podzielona na cztery 5-6 osobowe grupy i w takim układzie wystartowała do walki o zwycięstwo. Gra polegała na rozwiązaniu szeregu zadań związanych z tabliczką mnożenia oraz zagadek, poukrywanych na różnych stanowiskach na korytarzach szkolnych. Po prawidłowym rozwiązaniu zadań, grupa otrzymywała wskazówkę, gdzie należy się następnie udać. Liczyły się wiedza, spryt i szybkie nogi :) Dzieci bawiły się wspaniale, sprawnie rozwiązywały zadania i biegały w tempie ekspresowym – po skończonym konkursie od razu zasypały nas pytaniami – kiedy kolejna gra?! W przeprowadzeniu gry dzielnie uczestniczyły dziewczynki
z klasy 7a i 2b Gim. Dziękujemy!
Kolejnym punktem obchodów tego zacnego święta były konkursy plastyczne zorganizowane dla całej społeczności szkolnej – prace można było składać do 27 września w wyznaczonej sali.
Konkurs na „Rymowankę o tabliczce mnożenia” (klasy 3-7 SP oraz 2-3 GIM) – dostarczył nam 13 bardzo ciekawych i wspaniale przygotowanych plakatów z zabawnymi rymowankami.
Kolejnym konkursem był konkurs plastycznym pt. „Twoja tabliczka mnożenia” (klasy 3-5 SP) – otrzymaliśmy aż 24 kolorowe prace!
Oba konkursy plastyczne zostały już rozstrzygnięte, komisja konkursowa długo debatowała nad wyborem tych najlepszych prac, ale wyniki już znamy!
27 września odbyły się również dwa bardzo ważne konkursy wiedzowe:
- konkurs o miano „Mistrza Tabliczki Mnożenia klas 3 SP”,
- konkurs o miano „Mistrza Tabliczki Mnożenia klas 4 SP” .
W pierwszym swoją znajomość tabliczki mnożenia sprawdzało 15 śmiałków, a w drugi 30. Widoczne na twarzach uczestników skupienie i koncentracja, przyniosły bardzo dobre efekty w postaci wspaniale rozwiązanych arkuszy konkursowych.
Punktem kulminacyjnym obchodów VII Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia była możliwość przeegzaminowania się ze znajomości tabliczki mnożenia na korytarzach szkolnych w piątek 29 września. Młodzież klasy 7b dzielnie sprawdzała wiedzę swoich kolegów i koleżanek, a każdy, kto odważył się zmierzyć z zadaniem i rozwiązał je prawidłowo, otrzymał odznakę Eksperta Tabliczki Mnożenia.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom zabawy za frekwencję, zapał i pomysły. I zapraszamy za rok!
Edyta Tyszka, Anna Mikuś

Gra terenowa klas czwartych "45 minut z tabliczką mnożenia"

Egzamin na Eksperta Tabliczki Mnożenia