W piątek, 28 pażdziernika br.  odbyły się III Międzyszkolne Mistrzostwa Szczecina w Pływaniu – Alsecco CUP.
Zawody odbyły się na basenie ‘Floating Arena’ i zostały zorganizowane przez firmę Alsecco oraz Miejski Klub Pływacki w Szczecinie . Zawody odbywały się w poszczególnych kategoriach wiekowych, z podziałem na dziewczęta i chłopcόw, a o miejscu decydował czas uzyskany w danej konkurencji. Nasi reprezentanci rywalizowali na dystansie 25 m stylem dowolnym i grzbietowym.

Zaczęliśmy kolejny etap programu Powszechnej Nauki Pływania w roku szkolnym 2016/2017.

We wtorek, 7 czerwca br. odbyła się kolejna Spartakiada dla Przedszkolaków, zorganizowana przez Zespół Szkół nr 1. W spartakiadzie uczestniczyły następujące przedszkola: PP nr 54 „Plastusiowo”, PP nr 49 „Zaczarowany Ołówek”, P Artystyczno-Językowe „Tuptuś” oraz klasy 0A, 0B, 0C przy SP nr 65.

W czwartek, 9 czerwca br.  odbyły się Międzyszkolne Mistrzostwa Szczecina w Pływaniu.
Zawody odbyły się na basenie ‘Floating Arena’ i zostały zorganizowane przez UM Szczecin, Miejski Klub Pływacki oraz MOS . Zawody odbywały się w poszczególnych kategoriach wiekowych, z podziałem na dziewczęta i chłopcόw, a o miejscu decydował czas uzyskany w danej konkurencji. Nasi reprezentanci rywalizowali na dystansie 25 m stylem dowolnym i grzbietowym.

Zakończyliśmy kolejny etap programów Powszechnej Nauki Pływania oraz Mały Mistrz w roku szkolnym 2015/2016. Dzieci klas I – III Szkoły Podstawowej biorące udział w zajęciach oswoiły się z wodą, nauczyły się podstaw techniki pływania, nurkowania i skoków do wody. Zajęcia dostosowane były do poziomu zaawansowania uczniów i możliwości ich rozwoju.