W środę, 26 kwietnia br. odbył się II Szkolny Konkurs „MAM TALENT” .
Konkurs przeprowadzony był w trzech kategoriach wiekowych: klasy I–III, klasy IV–VI oraz klasy Gimnazjum.
W czasie gali finałowej zaprezentowali się uczniowie, którzy po wcześniejszych eliminacjach dostali się do ścisłego finału.
Rywalizację uczestników oceniało jury w składzie: dyrektor Pani Beata Wierzba, v-ce dyrektor Pani Barbara Rachuta, Pani Dorota Bączyk oraz  Pani Wioletta Skass-Jędzura i przyznało następujące miejsca:

Dnia 5 maja br. odbył się w naszej szkole Konkurs wiedzy o bezpiecznym poruszaniu się rowerzystów w ruchu drogowym. W konkursie wzięło udział 30 uczniów z klas V-VI szkoły podstawowej oraz klas I-III gimnazjum. Spotkanie uczestników rozpoczęło się od projekcji krótkiego filmu edukacyjnego „Rowerem wśród samochodów”, który w prostych scenkach przedstawiał sposoby unikania niebezpieczeństw na drodze. Sam konkurs polegał na rozwiązaniu testu wyboru.

Konkurs jest skierowany do uczniów gimnazjum.
W gablocie przy sali geograficznej (nr 313) zaprezentowano 9 wyjątkowych miejsc na Ziemi – mniej lub bardziej znanych.
Uczeń, który chce wziąć udział w konkursie musi:

"KOLĘDO POLSKA,ZAMKNIĘTA W NAJPROSTSZYCH NUTACH I SŁOWACH,KRÓLUJESZ W DOMACH WE ŚWIĘTA, BY LUDZI WZRUSZYĆ OD NOWA"

Dnia 05 grudnia 2016r. odbył się w naszej szkole konkurs literowania w języku angielskim Master Spelling 2016 dla uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum. Uczestnicy zostali podzieleni na trzy grupy – uczniowie klas III i IV SP, uczniowie klas V i VI SP oraz uczniowie klas gimnazjalnych. Wszyscy wykazali się doskonałą znajomością alfabetu w języku angielskim co nawet zaskoczyło organizatorów i potrzebne były dogrywki w każdej grupie uczniów. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy. Poniżej przedstawiamy listę zwycięzców: