Zachęcamy do zapoznania się ze stroną „mały uczeń PIERWSZA KLASA”

W 2017 roku, to rodzice decydują czy sześciolatek rozpocznie edukację w pierwszej klasie szkoły podstawowej. Mamy wybór, a decyzja wbrew pozorom nie jest prosta.
Co będzie najlepsze dla Twojego dziecka? Jakie korzyści płyną z bycia pierwszoklasistą?  Masz obawy, wątpliwości? Poniżej znajduje się kilka informacji, które pomogą w podjęciu decyzji. Nie da się ukryć, że w naszych rodzicielskich oczach, nasze dziecko zawsze będzie zbyt małe na szkołę. Przedszkole wydaje się w takim przypadku atrakcyjniejszym rozwiązaniem. Na pewno? A jeżeli masz zdolnego sześciolatka?

Odpowiedzi na pytania z poniższej listy sprawią, że będziesz wiedzieć co powinieneś rozważać i na czym najbardziej się skupić.
-Czy Twój sześciolatek jest ciekawy świata?
-Czy lubi działać, tworzyć, zadaje wiele pytań?
-Czy zna niektóre cyfry lub litery?
-Czy jest samodzielny? Potrafi zdjąć kurtkę, założyć kapcie?
-Czy łatwo nawiązuje kontakty z rówieśnikami?

Jeżeli na większość pytań odpowiedziałeś „tak”, możesz spokojnie rozważać wysłanie dziecka do szkoły.

Zostanie uczniem pierwszej klasy niesie za sobą wiele korzyści, a szczecińskie szkoły są dobrze przygotowane na przyjęcie sześciolatków.
-Maluchy w szkołach uczą się przez zabawę,
-Pierwsza klasa to kolejny i naturalny etap rozwijania zdolności i zainteresowań,
-Szkoły są gotowe do przyjęcia dzieci – Raport NIK już w 2012 roku potwierdził, że szczecińskie szkoły są przygotowane na przyjęcie sześciolatków ,
-Rytm zajęć wyznacza nauczyciel, zgodnie z potrzebami uczniów, nie ma dzwonków, a w salach są miejsca przeznaczone do zabawy,
-Przyszłość – pierwszoklasiści, którzy rozpoczną naukę w 2017 roku, są niezbyt licznym rocznikiem – co będzie bardzo istotne przy kolejnych etapach edukacji. Przede wszystkim przy wyborze gimnazjum, liceum czy uczelni. To bardzo ważne – choć dziś jeszcze o tym nie myślimy.
-Doświadczenia innych rodziców - zapytaj znajomych, jak rozwinęło się ich dziecko w pierwszej klasie.

Więcej na stronie „mały uczeń PIERWSZA KLASA”