Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych uczniów klas VII, VIII SP i II - III GM do uczestnictwa w SZKOLNYM KOLE WOLONTARIATU połączonego z NAUKĄ JĘZYKA MIGOWEGO.
W ramach SKW uczestniczymy w ciekawych akcjach lokalnych i ogólnopolskich, współpracujemy ze Szczecińskimi Stowarzyszeniami i organizacjami pozarządowymi, sami tworzymy ciekawe projekty.
Zajęcia odbywają się w każdą ŚRODĘ 14.25-15.10 w s. 108 ---> PRZYJDŹ --> ZOBACZ --> SPRÓBUJ !!!
20.09. (środa) pierwsze spotkanie organizacyjne!
SERDECZNIE ZAPRASZAMY

W niedzielę, 21 maja uczniowie ze Szkolnego Koła Wolontariatu po raz kolejny uczestniczyli w akcji DKMS - DAWCY SZPIKU.
Cieszymy się, bo po ostatniej grudniowej akcji znalazł się dawca dla chorej Karolinki:)

Nasi Wolontariusze wtedy, kiedy czas im na to pozwala odwiedzają pobliską Świetlicę Środowiskową gdzie spędzają czas i bawią się z dzieciakami. Czasami zastanawiam się kto ma z tych spotkań więcej radości ;), dzieciaki ich wprost uwielbiają! Zabawa jest świetna, a czas mija niewiadomo kiedy. Najlepszy dowód na to, że dzieciaki cieszą się na ich widok to fakt, że pogoda za oknem piękna (wymarzona na zabawy na świeżym powietrzu), a oni czekają wytrwale na swoich starszych kolegów. Bardzo dziękujemy za tak gorące powitania i pożegnania;), dla takiej atmosfery - warto wracać! Do zobaczenia niebawem ;) !

W dniu 23.01.2017r. uczniowie Szkolnego Koła Wolontariatu uczestniczyli w warsztatach wolontarystycznych organizowanych przez Stowarzyszenie POLITES. Zapoznali się z ideą wolontariatu, zadaniami i obowiązkami wolontariusza, a także aspektem prawnym regulującym działania o charakterze wolontarystycznym. Mamy nadzieję, że zdobyta wiedza pomoże nam w dalszych działaniach naszego Koła Wolontariatu.

W niedzielę, 11 grudnia uczniowie ze Szkolnego Koła Wolontariatu tym razem uczestniczyli w akcji DKMS - DAWCY SZPIKU. Akcja została zorganizowana przez Auchan na rzecz pomocy 2,5 letniej Karolince i innym potrzebującym.