W piątek 25.10.2019 r. odbyła się Czerwonokrzyska Gra Miejska zorganizowana przez Zachodniopomorski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża. Naszą szkołę reprezentowali w niej członkowie Szkolnego Koła PCK w składzie: Maciej Babik, Natalia Łukaszewicz i Aleksandra Szpon z klasy 8 b wraz z opiekunem Panią Sylwią Kozłowską.

W rozgrywkach uczestniczyło 10 zespołów ze szkół podstawowych Szczecina. Zespoły zaopatrzone w mapę i instrukcję ruszyły ulicami miasta, by dotrzeć do 4 przystanków, na których miały wykonać wylosowane zadanie. Przystanki na trasie miały nazwy:
1.Honorowe krwiodawstwo
2.Pierwsza pomoc
3.Konkurencja sportowa - „Bieg z noszami”
4.Konkurs wiedzy z zakresu zdrowego stylu życia oraz historii PCK.
Po dotarciu do wszystkich punktów i wykonaniu zadań, drużyny wróciły do siedziby PCK, tam czekały na podsumowanie rozgrywek i wręczenie nagród. Wszyscy uczestnicy zostali obdarowani drobnymi upominkami i ugoszczeni wspólnym posiłkiem. Udział w grze okazał się dobrą zabawą jak i możliwością spotkania z innymi osobami, dla których działalność PCK nie jest obca. Zadowoleni, wróciliśmy pełni zapału do dalszej pracy Szkolnym Kole PCK.

Bożena Krzysiek – Opiekun SK PCK
Sylwia Kozłowska