W poniedziałek 11 listopada obchodziliśmy 101 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Uroczystość rozpoczęła Msza Święta w intencji Ojczyzny, weteranów oraz poległych w obronie wolności. Po niej uczestnicy przemaszerowali wraz z orkiestrą na skwer przy rondzie, pod pomnik poświęcony Żołnierzom 12 Pułku Ułanów Podolskich.

Wspólnie odśpiewano hymn. Wysłuchaliśmy odczytu historycznego dotyczącego tego okresu. Odbył się apel poległych oraz salwa honorowa oddana z karabinów. Obejrzeliśmy przedstawienie historyczne. Następnie przedstawiciele naszej szkoły z Panią dyrektor – Beatą Wierzbą – złożyli pod pomnikiem wiązankę kwiatów. Po części oficjalnej zaproszono uczestników obchodów na Festyn Niepodległości, który odbył się na terenie Szkoły Podstawowej nr 65. Uroczystość zorganizowały wspólnie Parafia Rzymskokatolicka p.w. Świętego Ducha, Rada Osiedla Zdroje, Koło Żołnierzy 12 Pułku Ułanów Podolskich, Szkoła Podstawowa nr 65  w Szczecinie oraz Centrum Edukacji Zdroje.
Dziękujemy Pani Beacie Kalinowskiej za udostępnienie zdjęć.

Bożena Krzysiek