W ramach Zachodniopomorskiego Festiwalu Nauki 19. września 2018r. klasy 3a i 3b gimnazjum udały się na specjalnie przygotowane lekcje festiwalowe na Akademię Morską w Szczecinie. Uczniowie uczestniczyli w 3 ciekawych prezentacjach:
- prezentacja Laboratorium VR – wirtualna rzeczywistość,
- prezentacja Laboratorium Szybkiego Prototypowania – drukowanie 3D,
- prezentacja bezzałogowych pojazdów latających, hydrografii i GIS.

Wykład na temat dronów, hydrografii i GIS był ciekawy i zawierał wiele przykładów zastosowań omawianych tematów w życiu codziennym. 
Najwięcej emocji wzbudziła jednak wizyta w pracowni komputerowej, gdzie uczniowie mogli cieszyć się przejażdżką kolejką rodem z wesołego miasteczka lub też odwiedzić stację kosmiczną, a wszystko dzięki wirtualnej rzeczywistości.
 Z kolei w pracowni mieszczącej drukarki 3d obserwowali postępy pracy maszyn podczas drukowania plastikowego łańcuszka. Z ciekawością zaglądali do wnętrza drukarek i zadawali prowadzącemu wiele pytań. Niektórzy otrzymali  nawet pamiątkowe wydruki.
W drodze powrotnej do szkoły młodzież odwiedziła w parku  im. Stefana Żeromskiego pomnik  na głazie narzutowym  „W hołdzie najmłodszym żołnierzom polskim”.

Edyta Tyszka, Monika Olszówka- Pawlonka, Małgorzata Świerkoska,