19 września 2018r. w ramach Zachodniopomorskiego  Festiwalu  Nauki  klasa 8b oraz 3b Gim udały się na zajęcia do Zakładu Biochemii i Żywienia Człowieka Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego . Młodzież uczestniczyła w dwóch wykładach festiwalowych:

1.„Żywność alternatywna – owady?”
2.„Pokaż kotku, co masz w środku! Bakterie jelitowe – przyjaciele, czy kolejni wrogowie.”
12 chętnych uczniów, po sześciu z obu klas, uczestniczyło podczas drugiego wykładu w warsztatach:  „Obalamy mity. Oznaczanie zawartości witaminy C w produktach żywnościowych.”
Pierwszy wykład wzbudził wiele emocji wśród uczniów – nie są nam znane ciasteczka czy pralinki z owadami. W naszym kręgu kulturowym jedzenie owadów nie jest rozpowszechnione, jednak na świecie w niektórych miejscach, owszem. Uczniowie mogli  obejrzeć między innymi ciekawy film, na którym prowadząca przyrządziła do zjedzenia szarańczę, świerszcze oraz mączniki. Następnie częstowała nimi na ulicy przechodzących młodych ludzi. Co zaskakujące, mimo pierwszych reakcji odmowy, większość przechodniów zaczepionych przez prowadzącą, spróbowała egzotycznych potraw  
Dużo przyjemności i radości sprawiły naszym uczniom również warsztaty z oznaczania zawartości witaminy C w kiszonej i świeżej kapuście, cytrynie, kiszonym ogórku, pomidorze, kalafiorze.  Wszyscy dzielnie zabrali się do realizowania instrukcji doświadczenia praz potrzebnych obliczeń i okazało się, że to pomidor był zwycięzcą – posiada najwięcej witamy C  spośród przebadanych produktów przez naszych uczniów.
Wyjście udokumentowano oczywiście zdjęciami.
Edyta Tyszka, Agnieszka Ochmańska