19 września 2018r. w ramach Zachodniopomorskiego  Festiwalu  Nauki  klasa 8b oraz 3b Gim udały się na zajęcia do Zakładu Biochemii i Żywienia Człowieka Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego . Młodzież uczestniczyła w dwóch wykładach festiwalowych:

1.„Żywność alternatywna – owady?”
2.„Pokaż kotku, co masz w środku! Bakterie jelitowe – przyjaciele, czy kolejni wrogowie.”
12 chętnych uczniów, po sześciu z obu klas, uczestniczyło podczas drugiego wykładu w warsztatach:  „Obalamy mity. Oznaczanie zawartości witaminy C w produktach żywnościowych.”
Dużo przyjemności i radości sprawiły naszym uczniom również warsztaty z oznaczania zawartości witaminy C w kiszonej i świeżej kapuście, cytrynie, kiszonym ogórku, pomidorze, kalafiorze.  Wszyscy dzielnie zabrali się do realizowania instrukcji doświadczenia praz potrzebnych obliczeń i okazało się, że to pomidor był zwycięzcą – posiada najwięcej witamy C  spośród przebadanych produktów przez naszych uczniów.
Wyjście udokumentowano oczywiście zdjęciami.
Edyta Tyszka, Agnieszka Ochmańska