WRZESIEŃ
•Spotkanie uczniów z dyrektorem szkoły.    
Oficjalne ogłoszenie rozpoczęcia w Szkole Podstawowej nr 65 obchodów 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. 

PAŹDZIERNIK
•Gra szkolna „Śladami Niepodległej”
Gra przeprowadzona zostanie metodą projektów i polegać będzie na wykonaniu zadań dostosowanych do możliwości  wszystkich grup wiekowych uczniów naszej placówki. Zadania będą polegały m.in. na stworzeniu  kalendarium „Ku Niepodległej”, przygotowaniu przez uczniów wystaw tematycznych „Niepodległa w sztuce”, „Niepodległa w literaturze”, „Wielkie postaci Niepodległej”. Uczniowie wykonywać będą zadania zgodnie z ustalonym harmonogramem.
Wystawa prac stworzonych w ramach gry szkolnej „Śladami Niepodległej”

•Zajęcia okolicznościowe realizowane w ramach godzin wychowawczych  przygotowujących młodych Polaków do obchodów 100 rocznicy odzyskania niepodległości oraz wspólnego przeżywania historii Polski.

•Konkurs plastyczny „A to Polska właśnie” – konkurs dla grup wiekowych: wychowanków oddziałów przedszkolnych, uczniów klas 1-3, uczniów klas 4-6, uczniów klas 5-8 i 3 gimnazjum. Rozstrzygnięcie konkursu 24.10.2018.
Wystawa prac

•Przygotowanie pocztówek , przesyłanie życzeń z okazji Narodowego Święta Niepodległości do wybranych przez uczniów osób w ramach zaplanowanej w szkole akcji „Wyślij pocztówkę z Niepodległą”. Uzmysłowienie uczniom, że jest to święto wszystkich Polaków.

LISTOPAD
•Konkurs wiedzy „Polska – moja ojczyzna”- konkurs dla uczniów klas 1-3 szkoły podstawowej

•Debata uczniowska  „Patriotyzm dnia dzisiejszego”- w debacie udział wezmą uczniowie klas 4-8 i 3 gimnazjum, wytypowani przez zespoły klasowe.

11.11.2018
•Współorganizacja z Radą Osiedla Zdroje obchodów 100 rocznicy odzyskania niepodległości – udział w uroczystościach pod Pomnikiem Ułanów Podolskich, współorganizacja uroczystości w Szkole Podstawowej nr 65

•Flash mob, zbiorowe czytanie  literatury patriotycznej, którego hasłem przewodnim będą słowa wiersza Cz. Janczarskiego "Polska to taka kraina, która się w sercu zaczyna".

•Akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości

•Posumowanie konkursów – wręczenie nagród laureatom konkursów realizowanych w ramach projektów „Nasza Niepodległa”

•Wieczornica Listopadowa – spektakl słowno - muzyczny w wykonaniu przedstawicieli uczniów i wychowanków naszej szkoły ( wychowanków oddziałów przedszkolnych, uczniów szkoły podstawowej i klas gimnazjalnych). Wieczór poświęcony będzie tematyce przemijania. W czasie naszej życiowej wędrówki spotykamy wielu wspaniałych ludzi, którzy są dla nas autorytetami. Niestety niektórych nie ma już wśród nas. Wspominać będziemy aktorów, sportowców, muzyków, pisarzy oraz tych, którzy walczyli o niepodległą Polskę. Przepiękna dekoracja, uderzające w serca słowa piosenek i wierszy - to wszystko ma na celu uświadomienie nam wszystkim jak kruche jest życie, "kochajmy ludzi, tak szybko odchodzą". Do udziału w wieczornicy zaprosimy uczniów naszej szkoły, rodziców oraz mieszkańców dzielnicy Zdroje.

•Wydanie albumu pamiątkowego „Ku Niepodległej” prezentującego działania szkoły związane z realizacją projektu i obchodami święta Niepodległości w naszej szkole.