21 listopada klasa 3a udała się do Książnicy Pomorskiej, gdzie uczestniczyła w pokazie „Science Show”. Pokaz naukowy w ramach projektu: „Niemiecki Internetowy Uniwersytet Dziecięcy (Kinderuni)”  poprowadził Joachim Hecker, autor książek i eksperymentalnych show, które odbyły się już na całym świecie od Alaski po Tajlandię. Eksperymenty oraz ciekawostki ze świata fizyki, astronomii, chemii zaprezentowane zostały w sposób atrakcyjny i oryginalny.

Dzieci dowiedziały się między innymi jak działają pieluchy,  dlaczego nagrany głos brzmi inaczej, jak zrobić sztuczny śnieg oraz armatę z jajka-niespodzianki. Pokaz okazał się zarówno świetną zabawą jak i doskonałą okazją do doskonalenia nauki języka niemieckiego, ponieważ prowadzony był w całości w tymże języku.
Wioleta Skass-Jędzura –wychowawczyni
Wioletta Olkowska- nauczycielka języka niemieckiego