Uczniowie naszej szkoły wykonali prace opisujące pozytywną działalność ludzi. Pokazali dobrą stronę człowieka oraz przypomnieli nam, z czego możemy być dumni, będąc Polakami.

Projekty dotyczą w przeważającej części wielkich postaci, takich jak Lech Wałęsa, Maria Skłodowska- Curie, Henryk Sienkiewicz, Władysław Sikorski, Józef Piłsudski i wielu innych. Z prac również można dowiedzieć się o znaczących odkryciach polskich naukowców, a także wyczytać ciekawe i niecodzienne informacje np. historię męskich nakryć głowy, dzieje radia, silnik spalinowy na przestrzeni lat, historię orderów królewskich i stopni wojskowych. Prace były wykonane oryginalnie i estetycznie. Młodzież wykazała się bardzo dobrą znajomością tematów. Ich forma powoduje, że ładnie prezentują się na szkolnym korytarzu. Uczniowie byli bardzo zainteresowani wystawą, dlatego w przyszłości będziemy częściej sięgać do takich form nauki.

Organizatorzy: Bożena Makowska- Janusz, Zofia Dzik, Victoria Przepiórka, Natalia Warniełło, Alina Sydorenko