W październiku na spotkaniu “DBAJMY O POPRAWNĄ POLSZCZYZNĘ” uczniowie kl. VIb, zainspirowani wierszami swoich rówieśników, chwycili za pióro…
EFEKTY BYŁY ZASKAKUJĄCE! Tematyka dowolna, pisali to, co im w duszy grało. Głosami koleżeńskiego jury I miejsce otrzymała Wiktoria Stachal za wiersz pt. “Przyjaciel”, II miejsce – Amelia Grobys “Senne marzenie”, III miejsce Nikodem Moroz “Tęsknota”. Wyróżnienie przyznano Julii Pniewskiej za wiersz “O roku szkolnym z przymrużeniem oka”.
Młodzi poeci przyznali, że nie było to łatwe zadanie. Omówiliśmy budowę wybranych wierszy, zastosowane zabiegi poetyckie: “malowanie słowami”, zwracając uwagę na piękną i poprawną polszczyznę.
Zapraszamy wszystkich uczniów z klas 1-8 , do przelewania na papier swoich myśli i uczuć, zwłaszcza teraz w tym niełatwym dla nas czasie. Czekamy na Wasze wiersze, tematyka dowolna do 17 stycznia 2021roku.

Wszystkie wiersze opublikujemy na stronie naszej szkoły, a najciekawsze będą nagrodzone wspaniałymi ocenami! Wyślij wiersz na adres: e. Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Zachęcamy także do twórczej pracy nauczycieli i rodziców.
Pozdrawiamy, Ewa Komorek i uczniowie kl. VIb.