Dnia 24.10.2019 r. uczniowie klasy 1C Szkoły Podstawowej nr 65 w Szczecinie uczestniczyli w inauguracji roku akademickiego 2019/2020. Odbyło się to w Szczecińskiej Szkole Wyższej Collegium Balticum w ramach Uniwersytetu Dziecięcego Studencik.

W uroczystości uczestniczyli: Prorektor ds. Kadry i Rozwoju dr Andrzej Staroń, Dziekan
dr Barbara Popiel i koordynator programu Pani Natalia Robaszkiewicz. Uczniom towarzyszyła wychowawczyni Aldona Maszkowska, Dyrektor SP 65 Beata Wierzba i rodzice. W czasie uroczystej immatrykulacji mali studenci otrzymali indeksy. Raz w miesiącu będą uczestniczyć w zajęciach prowadzonych na uczelni przez wykładowców akademickich, a wpisy i oceny gromadzić w swoich indeksach.
W dniu inauguracji odbyły się już pierwsze zajęcia, na których pisali i rysowali list do siebie o swoich marzeniach. Przeczytają  je i zweryfikują na zakończenie roku akademickiego.
Uczniowie byli bardzo przejęci wizytą na uczelni. Pełni zapału do nauki akademickiej wrócili do szkoły.

 Aldona Maszkowska