W czwartek 5 grudnia 2019r. 120 uczniów naszej szkoły z niemieckojęzycznych klas: 3a, 4a, 5a, 6a, 6e, 7a, i 8a udało się po raz kolejny do teatru w Schwedt. Tym razem dzieci obejrzały inscenizację baśni „Die Schöne und das Biest”-„Piękna i Bestia” (według Jeanne-Marie Le Prince de Beaumont; tekst: Jan Kirsten; projekt plakatu: Łukasz Ziemski). 

W baśni aktorzy mówili głownie po niemiecku, dlatego bardzo pomocny w śledzeniu wydarzeń na scenie był nietoperz  Flederic, który w języku polskim komentował przebieg akcji. Scenografia stworzona przez Frauke Bischinger była pełna magii poprzez wykorzystanie technik multimedialnych i tricków oświetleniowych. Jak każdego roku po spektaklu spędziliśmy miło czas na Jarmarku Bożonarodzeniowym oraz w Oder Center, gdzie uczniowie mieli okazję sprawdzić praktycznie swoje umiejętności językowe.

Wioletta Olkowska