Dnia 20.02.2015r. rozstrzygnięto konkurs organizowany przez Szkołę Podstawową nr 65 w Zespole Szkół nr 1 w Szczecinie na Najpiękniejszą Maskę Karnawałową. Zdarzenie miało charakter międzyszkolny i możliwość nadsyłania prac trwała od 19.12.2014-15.02.2015r.
Konkurs miał na celu zaktywizowanie dzieci z w dwóch kategoriach wiekowych: I kategoria klasy 0 – III SP oraz II kategoria klasy IV – VI SP. Celem edukacyjnym naszego wydarzenia było rozwijanie kreatywności oraz wrażliwości artystycznej uczniów. Przy wsparciu swoich nauczycieli mogli oni poznać stare tradycje i obrzędy jakie towarzyszyły ludziom w czasie Karnawału.

Celem edukacyjnym naszego wydarzenia było rozwijanie kreatywności oraz wrażliwości artystycznej uczniów. Przy wsparciu swoich nauczycieli mogli oni poznać stare tradycje i obrzędy jakie towarzyszyły ludziom w czasie Karnawału.Dzięki formie przestrzennej dzieci, pod okiem wychowawców mogły poznać nowe, różnorodne techniki i formy plastyczne lub wzbogacić i wykorzystać te które już znają. Jedynym ograniczeniem była tutaj tylko i wyłącznie wyobraźnia artysty, gdyż technika pracy miała charakter dowolny.

Nadesłane maski były oceniane przez jury w 3 kategoriach:
1.Trudność wykonania
2.Samodzielność wykonania (pracochłonność)
3.Wrażenia estetyczne (pomysłowość, atrakcyjność)
Konkurs ku wielkiej radości organizatorów spotkał się z ogromnym zainteresowaniem, którego się nie spodziewaliśmy w takiej ilości. Konkurencja była bardzo duża, a pomysłowość, oryginalność i jakość wykonywanych prac przechodziła nasze najśmielsze oczekiwania. Wszystkie prace miały charakter przestrzenny. Część prac była wykonana techniką wyklejania, wydzierania lub naklejana. Jak przystało na Karnawał, zdecydowana większość była bogato zdobiona za pomocą koronek, cekinów, brokatu i piór różnego koloru. Bardzo trudno było nam wybrać zwycięzców, jednak specjalnie powołana do tego celu komisja starała się sprostać tak trudnemu zadaniu.

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli wziąć udział w Konkursie. Wystawę prac będzie można zobaczyć dnia 06.03.2015r. (piątek) na parterze ZS nr 1 w godzinach 14.00 – 17.00. Wystawa będzie połączona z Dniem Otwartym Szkoły dlatego wszystkich, serdecznie zapraszamy!
Dziękujemy za udział w konkursie!
Wyniki konkursu na Najpiękniejszą Maskę Karnawałową

Klasy 0 - III Szkoły Podstawowej

 •  1 miejsce - Kacper Achtelik, lat 6, Szkoła Podstawowa nr 48 opiekunowie:  Dorota Dybińska, Grażyna Krupa, Marta Klimczuk, Marlena Dobrowolska
 • 2 miejsce - Gabriela Biłat, lat 6, klasa 0c, Szkoła Podstawowa nr 54 opiekun: E. Gulczyńska
 • 3 miejsce - Tomasz Wojciechowski, klasa I b, Szkoła Podstawowa nr 14 opiekun: Jolanta Wojtczuk

 Wyróżnienia:

 •  Mateusz Winiarek, 6 lat, Szkoła Podstawowa nr 59, opiekun: Elżbieta Janyst
 • Weronika Bielińska, lat 8, Szkoła Podstawowa nr 48, opiekunowie:  Dorota Dybińska, Grażyna Krupa, Marta Klimczuk, Marlena Dobrowolska
 • Nikola Benawiat, lat 6, Szkoła Podstawowa nr 48, opiekunowie:  Dorota Dybińska, Grażyna Krupa, Marta Klimczuk, Marlena Dobrowolska,
 • Filip Niewiadomski, lat 8, Szkoła Podstawowa 48, opiekunowie:  Dorota Dybińska, Grażyna Krupa, Marta Klimczuk, Marlena Dobrowolska,
 • Nikola Ćwiklińska, klasa II, Szkoła Podstawowa nr 54, opiekun: Lidia Starz
 • Marta Ostrowska, lat 5, Szkoła Podstawowa nr 54, opiekun: Marta Rumińska

 Klasa IV - VI Szkoły Podstawowej

 •  1 miejsce - Marta Musiał, lat 10, klasa IV, Szkoła Podstawowa nr 68, opiekun: Leonarda Ćwirko,
 • 2 miejsce - Natalia Nowakowska, klasa V, Szkoła Podstawowa nr 37, opiekun: Jowita Fiedorowicz
 • 3 miejsce - Katarzyna Kłembowska, klasa VIc, Szkoła Podstawowa nr 53,

 Wyróżnienia:

 •  Mikołaj Gorra, klasa 5a, Sportowa Szkoła Podstawowa, przy CKS, ul. Mazurska 40, opiekun: Maria Kowalak, Elżbieta Borkowska,
 • Natalia Rysz, klasa 4, Szkoła Podstawowa nr 68, opiekun: Leonarda Ćwirko
 • Anna Długosz, lat 10, Szkoła Podstawowa nr 48, opiekunowie: Dorota Dybińska, Grażyna Krupa, Marta Klimczuk, Marlena Dobrowolska,
 • Kamil Grudziński, klasa 4a, Szkoła Podstawowa nr 10,

Serdecznie dziękujemy za udział w konkursie i jeszcze raz gratulujemy zwycięzcom i laureatom konkursu!
organizatorzy:

 

Dyrekcja ZS nr 1
mgr Ewa Lipska
mgr Barbara Rachuta