Zapraszamy dzieci i młodzież naszej szkoły
do obchodów X Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia.
Nasza szkoła uczestniczy w akcji X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia organizowanej
2 października 2020 r. pod hasłem:
Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!

W dniach 1-9 października na terenie naszej szkoły będą odbywać się różne aktywności w ramach tego działania. Akcja ma na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli zapomnieć tabliczkę mnożenia, mają okazję nadrobić te zaległości. Dorośli mogą popisać się przed dziećmi doskonałą znajomością trudnych przypadków mnożenia.

W ramach obchodów odbędą się następujące działania:
1.Szkolna gra miejska - „45 minut z tabliczką mnożenia” rozgrywki dla klas 4 - termin 1.10 i 2.10.2020r. klasy 4 podzielone zostaną na grupy i w tych grupach będą walczyć o punkty dla klasy - gra miejska odbędzie się na zajęciach matematyki w tym dniu,
2.Konkurs na „Rymowankę o tabliczce mnożenia” (klasy 3-8 SP) konkurs na wierszyk, wiersz, poemat ;), przedstawiony w pięknej oprawie graficznej - temat oczywiście związany ze świętem - format dowolny, ostateczny termin oddania prac 9 października 2020 u nauczyciela matematyki.
3. Konkurs plastyczny pt. „Twoja tabliczka mnożenia” (klasy 3-5 SP) forma dowolna, mile widziana przestrzenna, ostateczny termin oddania prac 9 października 2020r. u nauczyciela matematyki.

Zmagania o miano Mistrza Tabliczki Mnożenia – daty przeprowadzenia konkursów zostaną podane w terminie późniejszym w zależności od ilości chętnych. Termin zgłoszeń do 28 września 2020r.
•Konkurs o miano „Mistrza Tabliczki Mnożenia klas 3 SP” - chętni zgłaszają się do swoich wychowawców.
•Konkurs o miano „Mistrza Tabliczki Mnożenia klas 4 SP” - chętni zgłaszają się do swoich nauczycieli matematyki.

Zapraszamy
Nauczyciele matematyki