IMPREZA SPORTOWA LOKATA
SZKOŁA PODSTAWOWA
1. Mistrzostwa Szczecina w Mini Piłce Nożnej dziewcząt szkół podstawowych MOS VII m-ce w Szczecinie
2. IV Turniej Piłki Nożnej Dziewcząt SP Miasta Szczecin III miejsce
3. „Szmaragdowe Cup 2016” Turniej piłki nożnej chłopców szkół podstawowych - Zespół Szkół nr 1, UKS „Szmaragd” III miejsce
4. Wiosenny Turniej Piłki Nożnej chłopców szkół podstawowych – 30.05.2017 III miejsce
5. Mistrzostwa Szczecina w Pływaniu – Alsecco CUP 28.10.2016r. II miejsce Łukasz Żukowski-Konopka
II miejsce Bartosz Marciniak
VI miejsce Wiktoria Rotman
VII miejsce Wiktoria Bednarz
6. Sobota Pływacka dla klas 2-4 Szkół Podstawowych (01.04.2017) 4 miejsce Bartosz Marciniak 25m grzb.,
5 miejsce Rotman Wiktoria 25m dow
7. III Mistrzostwa Szczecina w Pływaniu kl 2-4 SP 2 miejsce Łukasz Żukowski-Konopka 25m dow. z czasem 15.92,
2 miejsce Bartosz Marciniak 25m grzb. z czasem 21.87
8. Regaty Zakończenia Sezonu, Energa- Sailing, CENTRUM ŻEGLARSKIE 1 miejsce Piotr Wójcik,
4 miejsce Tobiasz Pniewski

9.

Międzyszkolne Mistrzostwa Szczecina w Żeglarstwie, MOS, Centrum Żeglarskie, finał W kategorii klas 3 SP 1 miejsce Tobiasz Pniewski
3 miejsce Piotr Wójcik
4 miejsce Mateusz Kubiak,
5 miejsce Max Ciechanowicz
GIMNAZJUM
1. Mistrzostwa Szczecina w tenisie stołowym dziewcząt GM 6 miejsce w Szczecinie
(K. Kuczyńska, W. Machnij)
2. Szmaragdowe CUP - Turniej Piłki Nożnej Dziewcząt GM III miejsce
3. Szmaragdowe CUP - Turniej Piłki Nożnej Chłopców GM II miejsce
4. XV Otwarty turniej tenisa stołowego szkół gimnazjalnych, Zespół Szkół nr 1, UKS „Szmaragd”

II miejsce –K. Kuczyńska
III miejsce – W. Machnij

5. Turniej piłki nożnej dziewcząt - organizator ZS 1 i UKS Szmaragd - Szmaragdowe Cup III miejsce
6. Halowy Turniej Piłki Nożnej Dziewcząt GM w Przecławiu 2 miejsce
7. VI Turniej Tenisa Stołowego Szkół Gimnazjalnych w GM 29 3 miejsce Tadeusz Borsuk,
4 miejsce Wiktoria Zych;
5 miejsce Wiktoria Machnij
8. Lekkoatletyczne Mistrzostwa Gimnazjów Prawobrzeża 09.05.2017r. II miejsce Aleks Chrobak
III miejsce Agata Troszczyńska
9. VIII Letni Turniej Piłki Nożnej Dziewcząt Szkół Gimnazjalnych 3 miejsce
10. VI Halowy Turniej Piłki Nożnej Dziewcząt w GM 7 2 miejsce
11. „Igrzyska z Ósemką” Turniej PN Dziewcząt Szkół Gimnazjalnych w GM 26 4 miejsce
 
NAZWA KONKURSU MIEJSCE
SZKOŁA PODSTAWOWA
„Światowy Dzień Misia”- konkurs recytatorski
28.11.2016  SP NR 7 Szczecin
I miejsce Zuzanna Wójcik 3c
II miejsce Anna Bednarska 3c
MAŁY KONKURS RECYTATORSKI
04.02.2017r. Gimnazjum nr7
Antoni Ziółkowski – laureat
Róża Maslanka - laureat
MIĘDZYSZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI ”ZIMOWE NASTROJE” 06.02.2017
SP NR 7 Szczecin
I miejsce Dominika Zmierczak 3c
V KONKURS RECYTATORSKI „NIE WYRASTAJ Z MARZEŃ” 05.04.2017 SP NR7 II miejsce Róża Maślanka 1b
III miejsce Antoni Ziółkowski 4b
ZAMEK KSIĄŻĄT POMORSKICH "MAŁY KONKURS RECYTATORSKI 11.03.2017
KRYPTA NA ZAMKU
ROŻA MASLANKA 1B LAUREATKA
ANTONI ZIÓŁKOWSKI 4B WYRÓŻNIENIE
MAŁY KONKURS RECYTATORSKI 08.04.2017
Zamek Książąt Pomorskich
laureat Róża Maślanka 1b
"POLSKA MOJA OJCZYZNA"- KONKURS WIEDZY 29.11.2016 IV MIEJSCE DOMINIKA ZMIERCZAK 3C
Konkurs Obcojęzycznej Piosenki Bożonarodzeniowej
styczeń 2017
Uczniowie klas I-VI oraz Gimnazjum
I miejsce klasy I-III Maja Kondzioła
I miejsce klasy IV-VI Wiktoria Śliwińska, Marta Wróbel, Zuzanna Paśnik
XVI konkurs piosenki niemieckojęzycznej dla szkół podstawowych miasta województwa zachodniopomorskiego Szkoła Podstawowa Nr 61 w Szczecinie Uczennica klasy III A
II miejsce w kategorii klas I-III Maja Kondzioła
Mali Mistrzowie Języka Polskiego SP 16 Magdalena Dominiczak, tytuł FINALISTKI
ZACZYTANA SZKOŁA Studium Prawa Europejskiego Za wykonanie 9 zadań nasza szkoła otrzymała certyfikat Zaczytanej Szkoły.(wielu uczniów)
NAZWA KONKURSU MIEJSCE
OLIMPIADA WIEDZY BIOLOGIA - OXFORD.PLUS 2014
XIX EDYCJA 10 kwietnia 2017r
Oxford Educational  sp. z o.o
Laureat IV stopnia Łukasz Żukowski-Konopka V b
Laureat IV stopnia Marek Linka Vc
Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny 2017”; 16 marca 2017 r.
Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu
Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych
31 uczestników- (28 z SP, 3 z Gim),
Uczeń klasy 5b : Adam Jakubczak- otrzymał wyróżnienie.
Uczeń klasy 4a Jakub Morawski - wysoki wynik – do wyróżnienia zabrakło 0,25 punktu.
XIV Konkurs Mitologiczny
„Z mitologia za pan brat” SP 42
Aleksandra Kostur I miejsce- indywidualnie
Alaksandra Kostur, Adam Jakubczak-

I miejsce zespołowo
PLANSZÓWKOMANIA SZKOŁA PODSTAWOWA
Kinga Mantaj, Natalia Lewandowska- I miejsce Natalia Mierzyńska, Julia Stankiewicz, Aleksandra Prażmo- wyróżnienie
GIMNAZJUM
Natalia Dziombowska, Emilia Orlewicz- II miejsce
I WOJEWÓDZKI KONKURS CZYTELNICZY
ZS nr 16
III miejsce – Iga Białyszewska,
Magdalena Dominiczak
GIMNAZJUM
I Międzyszkolny Konkurs Gimnazjalny „Kraje niemieckojęzyczne bez tajemnic” listopad 2016 ZS nr 8 w Szczecinie Bartosz Bzdęga 3 mce – laureat
KURATORYJNY KONKURS PRZEDMIOTOWY Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO 03.2017 Weronika Piest - finalistka
IV Międzygimnazjalny Konkurs Języka Niemieckiego 22.03.2017 Gimnazjum Nr 10 w Szczecinie Weronika Piest 1 mce – laureatka
Monika Rychel 5 mce - finalistka
IV Międzygimnazjalny Konkurs Języka Niemieckiego Kategoria: Prace Plastyczne : „Deutsche Hauptstädte” Gimnazjum Nr 10 w Szczecinie Klaudia Karpińska 3 mce – laureatka
Międzyszkolny Konkurs dla Gimnazjalistów Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Integracyjnymi w Szczecinie Weronika Piest 2 mce – laureatka
Monika Rychel 4 mce - finalistka
Gra miejska „Spacerkiem po Westendzie” Katolickie Liceum Ogólnokształcące II m-ce - Zuzanna Machnij, Paulina Kuska, Konrad Żyła, Szymon Pasterz oraz Aleksandra Zioło
Historyczna Gra Miejska „Operacja WRONA-35” Instytut Pamięci Narodowej I m-ce – Konrad Żyła, Szymon Pasterz, Bartosz Bzdęga, Paulina Kuska, Daria Banach
Historia – Świadek Przeszłości Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Integracyjnymi Finalista – Michał Buczkowski
Omnibus dla gimnazjalistów
VI Liceum Ogólnokształcące
II m-ce – Michał Buczkowski,
Julia Trojanowska, Natasza Zalewska, Paulina Kuska, Monika Rychel
Ogólnopolski Festiwal Nauk Przyrodniczych na Scenie „Science of Stage 7” (16-17.09.16 r.) Krajowy Komitet Organizacyjny, Wydział Fizyki UAM Paulina Kuska 3b, Konrad Żyła 3b,
Zuzanna Machnij 3b, Paulina Dziubak 3a,
Sandra Gulbinowicz 2a, Ewa Jusiuk 2a,
Nikola Lutz 2a
Udział w międzyszkolnym konkursie „Szczecin miasto niezwykłe” (wyłonione najlepsze Prezentacje Michał Buczkowski kl. IIIA –I miejsce
Sylwia Puzoń kl. IIA – II miejsce
Aleksandra Zioło kl. IIIA – III miejsce