Nasza szkoła przystąpiła do akcji PCK pn. „Góra srebra”. Akcja ta trwała do 20 listopada 2018 r. i polegała na zbiórce monet o nominałach 10, 20, 50 groszy. Pieniądze zostały przekazane na pomoc doraźną dla osób najbardziej potrzebujących. W zbiórce pieniędzy najlepsze okazały się klasy Szkoły Podstawowej Nr 65 pod opieką Pani Aldony Maszkowskiej (Mały Samorząd):

Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień jest świętem mało znanym w Polsce. Ponieważ życzliwości nigdy nie jest za wiele, Samorząd Uczniowski naszej szkoły rozpropagował to święto wśród społeczności uczniowskiej. Uczniowie mieli przygotować plakaty, rysunki nt. życzliwości i uśmiechu, które zostały umieszczone na korytarzach i drzwiach klas.

W dniu 10.10.2018 r. delegacja uczniów z naszej szkoły wzięła udział w imprezie plenarnej PCK pod nazwą „Promocja zdrowego stylu życia na przestrzeni 100 lat”. Spotkanie  odbyło  się przy placu Solidarności - Muzeum Przełomy. W trakcie uroczystości  nastąpiło podsumowanie akcji „Gorączka złota 2018”. Nasza szkoła zajęła zaszczytne  III miejsce. Ponadto spotkanie miało element dydaktyczny. Młodzież miała okazję zapoznać  się z historią PCK na przestrzeni 100 lat.