Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień jest świętem mało znanym w Polsce. Ponieważ życzliwości nigdy nie jest za wiele, Samorząd Uczniowski naszej szkoły rozpropagował to święto wśród społeczności uczniowskiej. Uczniowie mieli przygotować plakaty, rysunki nt. życzliwości i uśmiechu, które zostały umieszczone na korytarzach i drzwiach klas.

W dniu 10.10.2018 r. delegacja uczniów z naszej szkoły wzięła udział w imprezie plenarnej PCK pod nazwą „Promocja zdrowego stylu życia na przestrzeni 100 lat”. Spotkanie  odbyło  się przy placu Solidarności - Muzeum Przełomy. W trakcie uroczystości  nastąpiło podsumowanie akcji „Gorączka złota 2018”. Nasza szkoła zajęła zaszczytne  III miejsce. Ponadto spotkanie miało element dydaktyczny. Młodzież miała okazję zapoznać  się z historią PCK na przestrzeni 100 lat.

W dniu 02 października 2018 r. odbyły się wybory do władz Samorządu Uczniowskiego. Społeczność uczniowska kl. 4 – 8 szkoły podstawowej i III gimnazjum przystąpiła do głosowania.