W dniu 10.10.2018 r. delegacja uczniów z naszej szkoły wzięła udział w imprezie plenarnej PCK pod nazwą „Promocja zdrowego stylu życia na przestrzeni 100 lat”. Spotkanie  odbyło  się przy placu Solidarności - Muzeum Przełomy. W trakcie uroczystości  nastąpiło podsumowanie akcji „Gorączka złota 2018”. Nasza szkoła zajęła zaszczytne  III miejsce. Ponadto spotkanie miało element dydaktyczny. Młodzież miała okazję zapoznać  się z historią PCK na przestrzeni 100 lat.

Uczestnikom spotkania  przybliżono  zasady pierwszej pomocy, a następnie  wzięli udział   w  konkursie. Uczniowie  poznali ABC oddawania krwi a także zapoznali się z wyposażeniem karetki. Imprezie towarzyszyła przepiękna, jesienna pogoda i miła atmosfera. Wszyscy wróciliśmy zadowoleni i bogatsi w nowe doświadczenia.
Bożena Krzysiek