• Wirtualne Laboratorium Chemiczne Empiriusz
    • Wirtualne Laboratorium Chemiczne Empiriusz

    • 15.05.2023 11:03
    • Nasza szkoła wzbogaciła się o Wirtualne Laboratorium Chemiczne Empiriusz. Lekcje chemii oraz zajęcia pozalekcyjne z wykorzystaniem tego sprzętu pozwolą nam na przeprowadzenie doświadczeń chemicznych zalecanych do realizacji w podstawie programowej klasy siódmej i ósmej oraz w przyszłości naukę geometrii.
    • Dzięki wykorzystaniu nowoczesnej technologii Wirtualne Laboratorium Empirusz jest doskonałym, cyfrowym, odwzorowaniem laboratorium chemicznego. W pełni wyposażone w odczynniki chemiczne, szkło laboratoryjne i sprzęt potrzebny do wykonywania doświadczeń chemicznych, zawsze przygotowane do przeprowadzania doświadczeń i bezpieczne dla uczniów.
     Nauka, która daje najlepsze efekty, to taka którą możemy doświadczyć, zobaczyć, z którą możemy wejść w interakcję.
     Wirtualna rzeczywistość, która angażuje ucznia, pobudza jego wyobraźnię i zwiększa motywacje, pomaga zrozumieć skomplikowane zagadnienia, ale także znacznie poprawia zdolność zapamiętywania nabytej wiedzy.
     Uczeń, korzystając z gogli VR oraz kontrolerów, przeprowadza zgodnie z instrukcją wybrane doświadczenie. Pozostali uczniowie obserwują jego przebieg na ekranie lub tablicy interaktywnej, notują obserwacje oraz formułują wniosek w Karcie laboratoryjnej. Urządzenie jest intuicyjne i łatwe w obsłudze, a wysoka jakość grafiki pozwala poczuć się jak w prawdziwym laboratorium.
     Wirtualna rzeczywistość daje niesamowitą możliwość doświadczania złożoności świata. W wielu dyscyplinach dzięki VR możliwe jest bezpieczne przeprowadzanie skomplikowanych doświadczeń, zabiegów, symulacji. Wszystkie eksperymenty są całkowicie bezpieczne, także dla uczniów z alergiami i astmą.
     Wirtualne laboratorium Empiriusz jest zawsze w pełni wyposażone – nie trzeba kupować naczyń, akcesoriów i odczynników; nie ma problemu utylizacji materiałów chemicznych.

    • Wróć do listy artykułów