• XII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

• 19.09.2022 20:35
        • Zapraszamy dzieci i młodzież naszej szkoły

do obchodów XII Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia.

Nasza szkoła uczestniczy w akcji XII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia organizowanej

7 października 2022 r. pod hasłem:

Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!

• W dniach 3 października - 7 października na terenie szkoły będą odbywać się różne aktywności w ramach tego działania. Akcja ma na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli zapomnieć tabliczkę mnożenia, mają okazję nadrobić te zaległości. Dorośli mogą popisać się przed dziećmi doskonałą znajomością trudnych przypadków mnożenia.

W ramach obchodów odbędą się następujące działania:

1. Szkolna gra miejska - „45 minut z tabliczką mnożenia” rozgrywki dla klas 4 - termin 7.10.2022.
            Klasy 4 podzielone zostaną na grupy i w nich będą walczyć o punkty dla klasy - gra miejska odbędzie się na lekcjach matematyki w tym dniu,
          1. Konkurs plastyczny „Koszulka na dzień tabliczki mnożenia” (klasy 3-5) – wykonaj swój projekt koszulki promującej dzień tabliczki mnożenia.
            Ostateczny termin oddania prac 30 września 2022r u nauczyciela matematyki sala 308 lub 309.
          1. Zmagania o miano Mistrza Tabliczki Mnożenia – terminy zostały podane na plakacie – w razie dużej ilości chętnych termin może ulec zmianie
          • Konkurs o miano „Mistrza Tabliczki Mnożenia klas 3 SP 65” - chętni zgłaszają się do swoich wychowawców do 30 września 2022r.
          • Konkurs o miano „Mistrza Tabliczki Mnożenia klas 4 SP 65” - chętni zgłaszają się do swoich nauczycieli matematyki do 30 września 2022r.

Wystawa prac uczniów klas 4 i 5 - „Tabliczka mnożenia – metody i sposoby jak ją zapamiętać?” forma dowolna: plakat minimalny format A3, lapbook – album inne kreatywne podejścia do nauki tabliczki mnożenia. Ostateczny termin oddania prac 30 września 2022r. u nauczyciela matematyki

Nauczyciele matematyki

Więcej informacji w aktualnościach TU