GODZINY  OTWARCIA

Wtorek 8.00 – 13.30

8.00 – 9.30      10.00 – 13.40

Piątek 8.00 – 13.30

Dzień 17 lutego to „Światowy Dzień Kota” i dlatego w bibliotece zorganizowano wystawę na której została wyeksponowana literatura dotycząca kotów. Oprócz literatury znalazły się również kolorowanki kotów wykonane w czasie przerw przez uczniów młodszych klas.
Bożena Malitowska-Sporek

W dniu 13 lutego po raz pierwszy bibliotekę odwiedzili uczniowie klasy pierwszej szkoły podstawowej. Z tej okazji zostali pasowani „Na czytelnika” i wypożyczyli swoją pierwszą książkę.
Bożena Malitowska-Sporek

W naszej bibliotece można było obejrzeć wystawę „Biblia – księga nad księgami”. Była to prezentacja Biblii w języku polskim. Na uwagę zasługuje przekład ks. Jakuba Wujka wydany w Krakowie, w 1935 r. oraz Biblia Nowy Testament , ilustrowany mozaikami z Bazyliki św. Marka w Wenecji. Młodzież miała okazję zapoznać się z tymi cennymi zabytkami piśmiennictwa.

"W tym roku mija 170 rocznica urodzin i 100 rocznica śmierci Henryka Sieniewicza i dlatego ustanowiono go patronem roku 2016. Henryk Sieniewicz to pierwszy Polak uhonorowany Nagrodą Nobla w dziedzinie literatury . Z tego też powodu w naszej bibliotece zorganizowano wystawę poświęconą wybitnemu pisarzowi.
Bożena Malitowska-Sporek"