W dniu 23.04 odbył się Międzyszkolny Turniej Tańca Nowoczesnego o Puchar Dyrektora „Błękitnej” przy SP nr 55 w Szczecinie.
W turnieju wzięło udział blisko stu zawodników ze szczecińskich szkół.. Tancerze rywalizowali
w dwóch grupach wiekowych oraz dwóch konkurencjach: zespoły oraz duety taneczne.

W kwietniu br. odbył się III Szkolny Konkurs „MAM TALENT” .
Konkurs przeprowadzony był w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I – III oraz klasy IV – VII.
W czasie gali finałowej zaprezentowali się uczniowie, którzy po wcześniejszych eliminacjach dostali się do ścisłego finału.

W sobotę, 14 kwietnia br.  na basenie „Floating Arena”odbyły się kolejne Zawody Pływackie dla dzieci Szkół Podstawowych, tzw. „Sobota Pływacka 2018”.
Naszą szkołę reprezentowali:  Wojtek Mikulski 4a, Wiktoria Rotman 4a, Zosia Nowak 4b, Wiktoria Bednarz 4d i Zosia Dzik 4d.

W dwa dni grudnia  - 15 i 20 grudnia, odbywały się mistrzostwa szkoły w grze 1 vs 1 w piłce nożnej . Zawody rozegrano  w naszej szkole na sali gimnastycznej  w dwóch kategoriach - klasy 3 - 6 SP  oraz klasy 7 SP, I i II GM. W obydwu turniejach wzięło udział  około 40 uczniów. Trzeba obiektywnie stwierdzić, że poziom dwóch turniejów był bardzo wysoki, a o awansie do dalszych gier decydowały małe szczegóły. Turniej przygotował i przeprowadził  Marcin Pawlonka wraz z praktykantem Karolem Krejcarem . W sędziowaniu pomagali Marek Dąbrowski, Michał Chromik i Bartek Kijańczuk

W środę 6 grudnia br. dzieci z klasy 4e spędziły Mikołajki na sportowo, wzięły udział w grach i zabawach oraz wyścigach na wesoło.