Grudzień był dla Szkolnego Koła Wolontariatu bardzo intensywnym czasem ;) Mieliśmy ogromną przyjemność uczestniczyć w akcji organizowanej przez MotoMikołaje - Stowarzyszenie Motocyklistów dla Dzieci. Rozdawaliśmy dzieciom na oddziałach Szpitala w Zdrojach słodkie upominki z okazji Mikołajek i życzenia Bożonarodzeniowe. Wrażenia niezapomniane ;) !!! Polecamy wszystkim ! Mamy nadzieję, że za rok również będziemy mogli uczestniczyć w tak cudownym wydarzeniu!

Nasi Wolontariusze tłumnie wsparli 27 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Mimo niesprzyjającej pogody stawili się tłumnie, aby zbierać pieniądze do puszek na szczytny cel. Nie ukrywamy – było ciężko – ale daliśmy radę !!! Liczymy na to, że za rok będzie jeszcze lepiej i … - cieplej ;D !

Dnia 07.11. Szkolne Koło Wolontariatu zorganizowało akcję Kiermaszu Ciast, zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na zakup najpotrzebniejszych rzeczy dla Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Szczecinie.
Chcielibyśmy serdecznie podziękować uczniom i rodzicom, którzy tak chętnie wsparli Naszą akcję – i piekli, i piekli, i piekli … ;D;D;D !!!

Dnia 12.05. w Centrum Handlowym Auchan przy Struga odbyła się akcja DKMS Dawcy Szpiku. Tym razem szukaliśmy dawcy dla 6-letniego Filipa. Nasi bardzo zaangażowani wolontariusze w wolny dzień zachęcali do zapisywania się do bazy danych Dawcy Szpiku. Mamy nadzieję, że po raz kolejny pomożemy uratować komuś życie.

Uczniowie Szkolnego Koła Wolontariatu w niedzielę 25.03.  wybrali się z darami do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Szczecinie. Po Schronisku i boksach oprowadzała Nas wolontariuszka - Pani Monika. Dowiedzieliśmy w jaki sposób działa schronisko, jak wygląda proces przyjęcia psa lub kota, proces socjalizacji oraz późniejszy etap adopcji. Bardzo dziękujemy za poświęcony czas i cierpliwe odpowiadanie na wszystkie pytania wolontariuszy!