Dnia 07.11. Szkolne Koło Wolontariatu zorganizowało akcję Kiermaszu Ciast, zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na zakup najpotrzebniejszych rzeczy dla Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Szczecinie.
Chcielibyśmy serdecznie podziękować uczniom i rodzicom, którzy tak chętnie wsparli Naszą akcję – i piekli, i piekli, i piekli … ;D;D;D !!!

Dnia 12.05. w Centrum Handlowym Auchan przy Struga odbyła się akcja DKMS Dawcy Szpiku. Tym razem szukaliśmy dawcy dla 6-letniego Filipa. Nasi bardzo zaangażowani wolontariusze w wolny dzień zachęcali do zapisywania się do bazy danych Dawcy Szpiku. Mamy nadzieję, że po raz kolejny pomożemy uratować komuś życie.

Uczniowie Szkolnego Koła Wolontariatu w niedzielę 25.03.  wybrali się z darami do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Szczecinie. Po Schronisku i boksach oprowadzała Nas wolontariuszka - Pani Monika. Dowiedzieliśmy w jaki sposób działa schronisko, jak wygląda proces przyjęcia psa lub kota, proces socjalizacji oraz późniejszy etap adopcji. Bardzo dziękujemy za poświęcony czas i cierpliwe odpowiadanie na wszystkie pytania wolontariuszy!

W ramach Szkolnego Koła Wolontariatu, w zimny lutowy czas, gdzie temperatura nie rozpieszczała,  w naszej Szkole został zorganizowany kiermasz ciast oraz zbiórka kocy i bluz polarowych. Cel - jak zwykle szczytny - na zwierzęta ze Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Szczecinie, oraz Fundację zajmującą się bezdomnymi kotami w naszym mieście.

Nasi Wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu wsparli Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy :) . Mimo mrozu i wiatru dzielnie się spisali i przez kilka godzin intensywnie zbierali pieniądze do puszek. Cel szczytny, spotkani ludzie bardzo mili i wrażenia niezapomniane. Za rok pomagamy znowu !!! - może w większym składzie ;) ???