• „Aktywna Tablica SPE” w roku szkolnym 2022/2023

• 17.02.2023 21:51

•   Naszymi nadrzędnymi celami było doposażenie nauczycieli w kompleksowe i nowoczesne środki nauczania technologii informacyjno-komunikacyjnej oraz rozwijanie kompetencji uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi i nauczycieli w zakresie wykorzystywania technologii informacyjno-komunikacyjnych na zajęciach lekcyjnych i specjalistycznych (np. logopedii, rewalidacji, terapii pedagogicznej, zajęć korekcyjno-kompensacyjnych, rozwijanie kompetencji emocjonalno - społecznych).

Realizacja projektu obejmuje wszystkie dzieci i uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi uczęszczających do naszej szkoły.

W ramach udzielonego wsparcia finansowego w wysokości 35 000 zł zakupione zostały:

• Do obsługi programu Spectrum Autyzmu PR0 poziom 2 oraz i innych specjalistycznych programów:
          • Monitor interaktywny myBoard Grey LED 75"4K z Androidem
          • Laptop HP Model: 255 G8 Procesor: Ryzen5 5500U/ Matryca: 15,6 cala Rozdzielczość: Full HD 1920x1080 RAM: 8GB Dysk: 256SSD Wyposażony w System operacyjny: Win10 pro EDU (możliwość aktualizacji do Windows 11 Pro)
          • Tablet do obsługi programu Spectrum Autyzmu PR0 poziom 2
          • Mikrofon do zestawu Logopedia PRO - pakiet GOLD
          • specjalistyczne programy interaktywne realizacji zajęć z uczniami ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi (do diagnozy i terapii logopedycznej, dysleksji, terapii uczniów ze spektrum autyzmu):
          • Spektrum Autyzmu PRO poziom 2
          • Moc emocji
          • Eduterapeutica Problemy wychowawcze. Przemoc, emocje, uzależnienia
          • mTalent Autyzm. Rozumienie i naśladowanie mowy + mTalent Autyzm. Mowa w kontekście społecznym cz. 1
          • mTalent Autyzm. Mowa czynna, od słowa do zdania + mTalent Autyzm. Mowa w kontekście społecznym cz. 2
          • Logopedia Pakiet GOLD PRO v 4.0
          • Eduterapeutica. Lux SPE 1-3
          • mTalent POTRAFIĘ. Zakres polonistyczny (kl. 4-6)
          • mTalent POTRAFIĘ. Zakres matematyczny (kl. 4-6)
          • Go Sense. Orientacja w przestrzeni
          • Go Sense. Koncentracja i samokontrola
          • Matświat. Terapia pedagogiczna PRO v. 3.2
          • Moc Emocji PRO. Kompetencje emocjonalno - społeczne. Poziom 2

Wyżej wymienione oprogramowania i urządzenia wzbogaciły warsztat pracy szkolnych specjalistów, zwłaszcza w zakresie:

• diagnozy i terapii logopedycznej i pedagogicznej,
          • rozwijania kompetencji matematycznych oraz diagnozy i terapii dyskalkulii,
          • wsparcia rozwoju kompetencji emocjonalno-społecznych i komunikacyjnych u dzieci ze spektrum autyzmu,
          • wspomagania umiejętności czytania i pisania, doskonalenia funkcji percepcyjno-motorycznych, kształtowania świadomości ortograficznej,
          • wspomagania stymulacji wielozmysłowej, wspierania wszechstronnego rozwoju ucznia, rozpoznawania i zaspokajania potrzeb rozwojowych dzieci w zakresie ich emocji i funkcjonowania społecznego.

Wybrane w projekcie pomoce dydaktyczne, narzędzia do terapii, urządzenia elektroniczne będą wykorzystywane do diagnozy, terapii i kształcenia uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Wykorzystywane będą również na: zajęciach rewalidacyjnych.