• Dzień Latawca

• 30.10.2023 12:59
          • Pod koniec września br. odbył się Dzień Latawca organizowany przez Społem oraz Areoklub Szczecin. Jest to święto dla wszystkich wielbicieli tych niezwykłych obiektów latających. Reprezentacja szkoły co roku bierze udział w tym niezwykłym wydarzeniu, stąd i w tym roku nie mogło zabraknąć naszych uczniów. Przygotowanie latawców pod opieką P. Julity Oleksik zajęło uczniom kilka tygodni. Starsi, już doświadczeni uczniowie, pomagali tym, którzy brali udział w konkursie pierwszy raz, co pokazuje, że niezależnie od wieku, pasja może połączyć chłopców z dziewczynkami, tych starszych z młodszymi. Mimo, że w konkursie brało udział wielu zawodników ze Szczecina i okolic, to nasza 7 osobowa ekipa otrzymała aż 4 wyróżnienia: - Janek Grelus z kl. 7b za latawiec pudełkowy, - Lena Michalak z kl. 3b oraz bracia Filip Kulikowski z kl. 7b i Marcel Kulikowski z kl. 7b za latawiec płaski. Poza nimi w konkursie brali udział trzej uczniowie z klasy 6a: Michał Turski, Antoni Bieńko i Bartosz Ross Uczniowie tworzyli przy wykorzystaniu sprzętu z #Laboratoriumprzyszłości To było niezwykle wydarzenie i świetna zabawa. Poza konkursem, w którym oceniano budowę latawca i jego lot, uczniowie mogli skorzystać z różnych pyszności przygotowanych przez organizatora. Całość imprezy prowadzili animatorzy, którzy zabawiali zebranych dzieci i rodziców.
          • Popołudnia z Empiriuszem

• 30.10.2023 13:00
          • Popołudnia z Empiriuszem to zajęcia pozalekcyjne z wykorzystaniem Wirtualnego Laboratorium Chemicznego z programu Laboratoria Przyszłości.
          • Zajęcia programowania podczas Półkolonii Letnich 2023

• 15.07.2023 20:27
          •

Podczas półkolonii letnich 2023 organizowanych przez naszą szkołę uczestnicy uczestniczyli m.in. w warsztatach programowania. Zajęcia odbyły się w oparciu o zestawy Lego Spike Essential zakupionych w ramach projektu Laboratoria Przyszłości.

Aleksandra Rachuta
            #laboratoriaprzyszlosci #programowanie