• 27.01.2023 klasa 5b w Muzeum PRL w Szczecinie
     • 27.01.2023 klasa 5b w Muzeum PRL w Szczecinie

     • 27.01 klasa 5b cofnęła się w czasie i sprawdziła jak żyło  się w PRL-u, a to wszystko dzięki Muzeum PRL w Szczecinie. Uczniowie mogli zobaczyć, przedmioty, zabawki, meble i nawet poczuć perfumy i wodę kolońską . 
      Dodatkowo klasa 5 uczestniczyła w warsztatach w Fabryce inspiracji, gdzie powstały pachnące mydła i kolorowe slaimy. 

    • Berlin z jarmarkami i ósmymi klasami
     • Berlin z jarmarkami i ósmymi klasami

     • Jak wiadomo podróże kształcą, a przy tym uczniowie klas 8 chcąc poczuć atmosferę zbliżających się świąt, 20 grudnia uczestniczyli w wycieczce do Berlina. Towarzyszyły im Panie: Marta Rosiak, Cecylia Lubańska, Ewa Komorek i Julita Oleksik. W grudniu miasto rozświetla kilkadziesiąt bożonarodzeniowych jarmarków. Ale od początku…

      Stolica Niemiec powitała nas chłodnym i deszczowym porankiem. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od miejsc związanych z symbolem zimnej wojny i podziału Niemiec – fragmentów muru berlińskiego. W trakcie spaceru po tym pięknym mieście mogliśmy podziwiać, m.in. Bramę Brandenburską, Plac Aleksandra z Wieżą Telewizyjną, Reichstag – siedzibę parlamentu niemieckiego, Katedrę Berlińską, Wyspę Muzealną czy ulicę „Unter den Linden”. Historię miasta oraz zabytków w interesujący sposób przybliżyła nam pani przewodnik.

      Uczniowie odwiedzili także Muzeum Techniki z wieloma eksponatami prezentującymi historię nauki i techniki, m. in. starymi samolotami , samochodami i łodziami. Kolejną niespodzianką było zwiedzanie ekspozycji Muzeum Historii Naturalnej poświęconym ciekawostkom z dziedziny anatomii, chemii oraz biologii. Młodzież najchętniej fotografowała się z największym na świecie wystawionym szkieletem dinozaura o wys. ponad 13 m. Klasy 8 z  dużym zaangażowaniem rozwiązywały zadania konkursowe w każdym muzeum, przygotowane przez pilota wycieczki.

      Główną a zarazem ostatnią atrakcją był Jarmark Bożonarodzeniowy, gdzie można było podziwiać oraz zakupić przeróżne ozdoby świąteczne, a także skosztować specjałów kuchni niemieckiej. Kilkumetrowa szopka, kramy z rękodziełem, ogromna choinka, małe sklepiki z  drewnianymi zabawkami, rzeźbionymi bombkami i innymi „różnościami”, karuzele, lodowisko, stoiska z prażonymi migdałami, kandyzowanymi jabłkami, currywurstem, owocami w czekoladzie, wielkimi świątecznymi piernikami cieszyły oko i podniebienie. Wyjątkowa, świąteczna atmosfera jarmarku udzieliła się wszystkim.

      Jeden dzień to mało, żeby wszystko zobaczyć, dlatego kolejny wyjazd na jarmark za  rok!!!

      Ewa Komorek

    • Międzyszkolne warsztaty rękodzieła
     • Międzyszkolne warsztaty rękodzieła

     • W ramach wymiany doświadczeń nasze Koło Rękodzieła spotkało się na warsztatach z uczennicami z Koła Rękodzieła że Szkoły Podstawowej nr 55.

      Udało nam się z tworzyć drzewka z chrobotkiem i świąteczną ozdobę na stół w postaci świecznika

      Pozdrawiamy i dziękujemy za wspólnie spędzony czas.

    • Życzenia Noworoczne od klas 4 i 5
     • Życzenia Noworoczne od klas 4 i 5

     • Uczniowie klas IV i V zredagowały życzenia świąteczne w formie wierszy i tekstów epickich, ozdabiając je plastycznie na tle konturów Polski. Życzyli ludziom magicznego Bożego Narodzenia i szczęśliwego Nowego Roku 2023, aby przyniósł wszystkim pokój, dużo zdrowia, spełnienia marzeń i wiele satysfakcji.

      Bożena Makowska-Janusz