• Wyniki Ogólnopolskiego konkursu matematycznego - Leon

• W listopadzie w naszej szkole odbył się Ogólnopolski Konkurs Przedmiotowy z Matematyki „LEON”.
            Miło nam poinformować, że Laureatami Ogólnopolskiego Leon z matematyki na szczeblu krajowym zostali:
            w kategorii klas pierwszych
            w kategorii klas ósmych
            • IWO SKÓRA - 6 miejsce
            • PATRYK POŁUDNIAK - 7 miejsce
            Gratulujemy sukcesów i zachęcamy do udziału w następnym roku.

• Bal karnawałowy

• Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było w dniu 4.01.2024 w Przedszkolu, gdzie odbył się wielki Bal Karnawałowy.

• Wspomnienia z uroczystości pasowania klas pierwszych

• Przed świętami w naszej szkole wiele się działo. Przygotowania do  cudownego kiermaszu świątecznego, śpiew kolęd, rodzinna atmosfera, pachnące pierniki pod choinką pochłonęły nas tak bardzo, że nie wspomnieliśmy o ważnym wydarzeniu dla naszych najmłodszych.

Jesienią w naszej szkole odbyła się Uroczystość Ślubowania i Pasowania uczniów klas pierwszych. Odświętnie ubrani pierwszoklasiści, w obecności wychowawców, najbliższych i baśniowych opiekunów, zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie, wiedzowe i wokalne. Wszystkie zadania wykonali wzorowo. Po zakończeniu części artystycznej w niezwykle podniosłej atmosferze przed pocztem sztandarowym uczniowie ślubowali godnie reprezentować swoją szkołę, być dobrymi Polakami, swoim zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania Pani Dyrektor Beata Wierzba dokonała symbolicznego pasowania na ucznia. Wielkim ołówkiem jak czarodziejską różdżką dotykała ramion dzieci. Twarze pierwszoklasistów zdradzały ogromne przejęcie, jednak najbardziej wzruszeni byli rodzice swoich pociech. Zgodnie z tradycją pierwszoklasiści otrzymali pamiątkowe, drewniane sowy.

Pani Dyrektor Besta Wierzba życzyła najmłodszym ciekawości w  poznawaniu świata, satysfakcji ze zdobywania wiedzy oraz dużo radości w  każdym dniu nauki. Kilka ciepłych słów skierowała też do naszych pierwszoklasistów przewodnicząca Rady Rodziców, pani Izabella Mikulska-Janowicz. Uroczystość uświetnił występ szkolnego zespołu tanecznego MiniFlex pod kierownictwem p. Agaty Kucharczyk-Pyrzyńskiej.

Na zakończenie nie mogło zabraknąć pamiątkowych zdjęć. (Zdjęcia udostępnione dzięki p. Ilonie Samborskiej.). Ewa Komorek, wychowawcy kl. 1 Joanna Olizarczyk, Emilia Iwanow, Anna Popczyk.