• Życzenia Noworoczne od klas 4 i 5
     • Życzenia Noworoczne od klas 4 i 5

     • Uczniowie klas IV i V zredagowały życzenia świąteczne w formie wierszy i tekstów epickich, ozdabiając je plastycznie na tle konturów Polski. Życzyli ludziom magicznego Bożego Narodzenia i szczęśliwego Nowego Roku 2023, aby przyniósł wszystkim pokój, dużo zdrowia, spełnienia marzeń i wiele satysfakcji.

      Bożena Makowska-Janusz 

    • Warsztaty robienia ozdób choinkowych w klasie 1c
     • Warsztaty robienia ozdób choinkowych w klasie 1c

     • Uczniowie klasy 1C wzięli udział 13.12.2022r. w warsztatach robienia ozdób choinkowych organizowanych przez LEROY MERLIN. Do zrobienia pomysłowych ozdób wystarczył kawałek panela, taśma dwustronna, kawałki ozdobnego papieru, farba i zdolne paluszki pierwszaków. Te ciekawe warsztaty prowadził Pan Andrzej Stera, który świetnie poradził sobie z gromadką wymagających dzieciaków

    • 14.12.2022 Festyn świąteczny podsumowanie
     • 14.12.2022 Festyn świąteczny podsumowanie

     • " Boże Narodzenie to czas, w którym powinniśmy rozpalić w domu ogień gościnności i serdeczny płomień miłości w naszych sercach" .

      Washington Irving

      Chcąc w naszej szkole świętować cud Bożego Narodzenia 14 grudnia 2022r. odbył się pierwszy "Festyn świąteczny"🎄🎅🎁. 
      ✨Powiedzieć, że było wspaniale, to nic nie powiedzieć...✨

      Ogrom atrakcji, uśmiechów i świątecznego klimatu unosi się jeszcze w każdym zakątku naszej szkoły, dlatego chcemy krótko podsumować to niesamowite wydarzenie. Pragniemy podziękować wszystkim i każdemu z osobna za wszelką pomoc przy jego organizacji. 

      Pani Dyrektor Beata Wierzba objęła patronatem całe wydarzenie, a organizatorzy robili wszystko, żeby każdy uczeń, rodzic i nauczyciel oraz odwiedzający w tym dniu naszą placówkę goście, znaleźli coś dla siebie. 
      Festyn składał się z wielu części, które złożone w jedną całość, stworzyły piękny obrazek... Szkoły, która przy udziale różnych grup działających w jej murach, jest pełna pięknej atmosfery, tradycji i ludzi, którzy chcą być razem w tym magicznym, świątecznym okresie. 

      Najwyżniejsze elementy imprezy:
      🌟kiermasz różnego typu wyrobów. Każda klasa przygotowała wcześniej smakołyki i dekoracje świąteczne, które można było od niej kupić. Zarobione pieniążki uczniowie przeznaczyli na swoje klasowe cele. Dziękujemy wychowawcom, którzy czuwali nad swoimi uczniami. Jesteście nieocenieni ❤️
      🌟wieloletniego konkursu na najładniejszą podłaźniczkę, który organizował Samorząd Uczniowski z opiekunką p. Joanną Michalak. Najpiękniejsze stroiki wykonane przez uczniów klas 2-8 zostały nagrodzone w swoich kategoriach i zlicytowane przez rodziców. 
      ✨W tym roku w kategorii klas 2-4 wygrała klasa 3b, a wyróżnienie zdobyła klasa 2b.
      ✨ Wśród klas starszych 1 miejsce zdobyła klasa 8b, a na wyróżnienie zasłużyła klasa 6b. 
      🌟kawiarenki Szkolnego Koła Wolontariatu, gdzie można było zakupić przepyszne ciepłe napoje, gdzie gospodyniami były p. Ewa Lipska - Szymańska i Agata Kucharczyk-Pyrzyńska, 
      🌟 koncertu kolęd i piosenek świętecznych wykonanych przez Koło Muzyczne pod opieką p. Karoliny Medyńskiej oraz występu klasy 3b i ich wychowawczyni p. Anny Popczyk. 
      🌟 kącika malowania twarzy, gdzie prym wiedli wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu,
      🌟 Stoiska Koła Rękodzieła Artystycznego "Handmade"  p. Anny Mikuś i uczennic, które przygotowały przepiękne własnoręczne dzieła sztuki, 
      🌟 przepięknej, klimatycznej fotobudki, wykonanej przez p. Julitę Oleksik, gdzie można było wykonać zdjęcia w klimacie świątecznym🎅🎄🎁
      🌟 wystawy świętecznych prac uczniów, którzy przygotowywali projekty świąteczne (klasa 5b,6b,7b i 8c) oraz przepięknych szopek bożonarodzeniowych, wykonanych przez naszych uczniów na konkurs. 

      Frekwencja na imprezie była wspaniała‼️ Odwiedzili nas uczniowie z całymi rodzinami, niekiedy byli to dzieci, rodzice, dziadkowie i pradziadkowie... Oto właśnie chodziło organizatorom, żeby połączyć ze sobą całe pokolenia, a mury szkoły nie były tylko budynkiem do nauki, ale też ciepłym, rodzinnym miejscem, gdzie każdy dobrze się czuje, gdzie wszyscy mogą się spotkać i porozmawiać w miłej atmosferze. 
      To się udało i jesteśmy z tego bardzo dumni ‼️🌟
      🎄Organizatorami byli: 
      - Koło Rękodzieła Artystycznego "Handmade" (Anna Mikuś), 
      - Koło Muzyczne (Karolina Medyńska), 
      - Samorząd Uczniowski (Joanna Michalak), 
      - Szkolne Koło Wolontariatu (Agata Kucharczyk - Pyrzyńska i Ewa Lipska - Szymańska), 

      🎄Oprawa muzyczna: Karolina Medyńska, 
      🎄Dekoracja hali: Małgorzata Maciąg,
      🎄Fotobudka - Julita Oleksik, 
      🎄Kącik stolikowy kawiarenki - Anna Mikuś, 
      🎄Fotoreporterzy - Iza Matejko i Małgorzata Świerkoska. 
      🎄Prowadząca imprezę i licytacje - Joanna Michalak. 

      Niech podsumowaniem imprezy będą słowa „W pojedynkę możemy zrobić tak mało; razem możemy zrobić tak wiele" (Helen Keller).

      Do zobaczenia za rok ‼️🎅🎄🎁

    • Świąteczne warsztaty w klasie 1a i 1b
     • Świąteczne warsztaty w klasie 1a i 1b

     • 7 grudnia klasa 1 A i 1 B była na warsztatach świątecznych w Wiechowie. Uczniowie wykonali piękne stroiki świąteczne. W trakcie warsztatów dzieci ugniatały, wałkowały ciasto piernikowe i wykrawały najróżniejsze kształty oraz dekorowały pierniczki. Na zakończenie był słodki poczęstunek dla dzieci.

    • Mikołajki w klasie 1C
     • Mikołajki w klasie 1C

     • 6 grudnia 2022 r. klasa 1C była w Wiechowie na świątecznych warsztatach pierniczkowych. Dzieci samodzielnie wykrawały i ozdabiały pierniczki oraz wykonywały stroiki. Był poczęstunek ciastem i kakao. Zwieńczeniem warsztatów było spotkanie z Mikołajem. To była udana wycieczka.

    • Klasy szóste w Filharmonii
     • Klasy szóste w Filharmonii

     • W ramach zadania 5 z modułu I projektu edukacyjnego "Z kulturą mi do twarzy"  uczniowie klas 6 mieli przyjemność uczestniczyć we wspaniałym koncercie w jednym z najpopularniejszych miejsc muzycznych w Polsce, czyli w szczecińskiej filharmonii🎶🎵. Wrażenieniom nie było końca. Muzyka z popularnych bajek, których głównymi bohaterami są misie, 🐻🐨🐼wszystkim przypadła do gustu. 
       
    • 9.12.2022 Jarmarkowe szaleństwo klas 6🎄
     • 9.12.2022 Jarmarkowe szaleństwo klas 6🎄

     • Z okazji mikołajek klasy 6-te wybrały się na świąteczny jarmark do Stralsund, małej miejscowości nieopodal wyspy Rugii w Niemczech. Wycieczka była przepełniona pozytywnymi doświadczeniami👍, śniegiem🌨️❄️, motywami świątecznymi🎅🎄🎁 i uśmiechami😊.

      Na początku uczniowie zwiedzili Oceanarium, w którym mogli podziwiać morskie stworzenia i obserwować karmienie pingwinów. Następnie udali się na krótki spacer po miasteczku, które przykryte śniegiem i ozdobione mnóstwem świątecznych dekoracji, było przepiękne🤩.

      Uczniowie spróbowali lokalnych smakołyków na jarmarkach w dwóch częściach miasta, zrobili świąteczne zakupy, skorzystali z licznych atrakcji i pełni pozytywnych wrażeń wrócili do domów.

      Wychowawcy klas 6 - Wanda Słomkowska, Wioletta Olkowska, Joanna Michalakimage/jpeg

    • 4b,4c Wycieczka do Poznania
     • 4b,4c Wycieczka do Poznania

     • 7.12.2022 r. klasy 4B i 4C miały wyjątkową możliwość dotknięcia ponadtysiącletniej historii w trakcie wycieczki do Poznania. Zwiedziliśmy tam nowoczesne muzeum – Brama Poznania oraz wyspę katedralną i najciekawsze zabytki Ostrowa Tumskiego. Spacer z przewodnikiem po najbardziej malowniczym zaułku dawnej stolicy Polski pomógł nam utrwalić ponad 1000-letnią historię, dzieje Poznania i początków Polski. Mieliśmy okazję wejść do najstarszej katedry w naszym kraju - miejsca pochówku pierwszych  władców Polski  i przypuszczalnego miejsca chrztu Mieszka I.

      W dalszym zwiedzaniu stolicy Wielkopolski nie przeszkadzał nam remont Starego Rynku. Udaliśmy się do Muzeum Rogalowego, gdzie przy okazji warsztatów cukierniczych  poznaliśmy wiele charakterystycznych dla Poznania określeń z gwary poznańskiej.

      Teraz już wszyscy znamy legendę o Poznańskich Koziołkach czy Rogalową historię Poznania. Wiemy kim był święty Marcin oraz znamy recepturę na przepyszne i megakaloryczne rogale świętomarcińskie!

      Po przezabawnym pokazie i degustacji wybraliśmy się na Jarmark Bożonarodzeniowy Betlejem Poznańskie. Nasz Mikołajkowy wyjazd okazał się wspaniałą okazją do integracji. Uczniowie z niecierpliwością czekają na następne wycieczki.

      Karolina Urbaniak

    • „ŚNIEŻYCA " w Pleciudze
     • „ŚNIEŻYCA " w Pleciudze

     • Uczniowie klas 8 uczestniczyli w spektaklu „Śnieżyca” w szczecińskim teatrze Pleciuga. Przedstawienie prezentowało nowatorską koncepcję teatru, w której głównym elementem scenografii była gra komputerowa. Choć spektakl nie był łatwy w odbiorze, uczniowie zrozumieli jak cienka jest granica między światem realnym a wirtualnym. Widowisko kończy prowokacyjne pytanie: Czy jesteśmy takimi samymi osobami w obu światach…?

      Wychowawcy klas: Marta Rosiak, Ewa Komorek i Cecylia Lubańska.

    • Konkurs LIST DO ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA
     • Konkurs LIST DO ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA

     • Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. Tradycją tego wyjątkowego czasu jest obdarowywanie się prezentami. Każdy z nas ma przecież jakieś marzenia.

      JESZCZE NIE JEST ZA PÓŹNO! Napisz list do świętego Mikołaja, który zaskoczy treścią, rozbawi, a może wzruszy. “Dawanie samo w sobie jest doskonałą radością”, a więc pamiętaj o potrzebach innych. Zadbaj o oprawę plastyczną listu.

      CZEKAMY NA WASZE PRACE. Ewa Komorek i Bożena Makowska – Janusz

    • Patriotycznie w klasie Va
     • Patriotycznie w klasie Va

     • Lekcja języka polskiego rozpoczęła się jak zawsze. Zapisaliśmy temat lekcji: ”Wojenne piosenki… niezrównane towarzyszki walki”. Były pieśni o Legionach Polskich (MY, PIERWSZA BRYGADA, PIECHOTA) i te z powstania warszawskiego (PAŁACYK MICHLA).

      Klasa Va podeszła z wielką pasją do tematu. Przyszły kolejne lekcje i opowieści o marszałku Józefie Piłsudskim,  czytanie starych gazet (z 1września 1939r.), wirtualna wycieczka po Muzeum Powstania Warszawskiego, piękne książki o Polsce, głośny śpiew i entuzjazm. Zapraszamy do fotorelacji Ewa Komorek z klasą Va

    • Wyniki konkursu na model komórki w klasach V
     • Wyniki konkursu na model komórki w klasach V

     • Uczniowie klas piątych stanęli na wysokości zadania i wykonali bardzo kreatywne i oryginalne projekty. Wszystkie komórki są wspaniałe i każdy uczeń zostanie nagrodzony oceną z biologii. Chcielibyśmy jednak wyróżnić kilka prac.

    • 30.11.2022 Andrzejki szkolne
     • 30.11.2022 Andrzejki szkolne

     • Andrzejki 🔮🥠w naszej szkole... Cieszymy się, że to coroczne święto integruje i angażuje uczniów w różnym wieku 💥 Zapraszamy do fotorelacji 📸

      Samorząd Uczniowski

       

    • Opowieści z Narni w klasie 4b
     • Opowieści z Narni w klasie 4b

     • Kreatywnym sposobem na omówienie lektury jest gra dydaktyczna. Tym razem były to „Opowieści z Narnii”. Uczniowie z klasy IV b z wielkim entuzjazmem, zaopatrzeni w „kilogram różnorodnych materiałów” i oczywiście egzemplarz lektury, zaczęli tworzyć. Było wszystko: gorączkowe szukanie potrzebnych fragmentów książki, rozlana farba, poklejona ławka, spray o duszącym zapachu, błyszczące papierki, hałaśliwa wymiana zdań w grupach, czyli dobra zabawa, (zapomniałam o sprzątaniu, było ciężko…). Wszystkie prace zostały wysoko ocenione i przyszedł czas na wielkie klasowe rozgrywki. 
      Gra dydaktyczna, jako jedna z wielu metod aktywizujących, łączy naukę i zabawę. Zachęca do dokładnego czytania lektur szkolnych, pobudza wyobraźnię. Uczniowie ćwiczą refleks i spostrzegawczość. Uczą się współpracy, odpowiedzialności i zdrowej rywalizacji, pracując w grupie.
      Gra rozwija więc szeroko rozumianą kulturę czytania, a jej zadaniem jest promowanie zasad fair play. Zatem grajmy!!! Chyba każdy lubi tej rodzaj rozrywki bez względu na wiek. 
      Zapraszamy do fotorelacji z lekcji języka polskiego. 


      Ewa Komorek z klasą IVb

    • Układ pokarmowy kreatywnie
     • Układ pokarmowy kreatywnie

     • Klasy 7 tworzyły kreatywne projekty układu pokarmowego z rzeczy codziennego użytku przyniesionych z domu. Uczniowie tworzyli także piramidy zdrowego odżywiania i zdrowego stylu życia, a także szukali źródeł witamin w swoich domach co uwiecznili na przesyłanych zdjęciach

    • POLSKO-NIEMIECKIE SPOTKANIE DZIECI W SCHLOSS BRÖLLIN
     • POLSKO-NIEMIECKIE SPOTKANIE DZIECI W SCHLOSS BRÖLLIN

     • Dnia 21 listopada, w posiadłości Schloss Bröllin w niemieckim regionie Pomorza Przedniego odbyło się spotkanie polskich i niemieckich dzieci z placówek uczestniczących w projekcie: „Nauczanie języka sąsiada od przedszkola do zakończenia edukacji - wspólnie żyć i uczyć się w Euroregionie Pomerania".

      W tym przedsięwzięciu reprezentowali naszą szkołę uczniowie klasy 3A, którzy już trzeci rok uczą się języka niemieckiego

      W ramach spotkania pt.: „Kultura i Natura” dzieci wzięły udział w polsko- niemieckich warsztatach, podczas których samodzielnie wykonały od podstaw olej rzepakowy, mąkę oraz masło. Kolejne warsztaty zbliżyły dzieci do natury: dowiedziały się co to jest drzewoterapia, obserwując słoje na pniach drzew obliczały ich wiek i porównywały do swojego wieku i wzrostu oraz stworzyły drewniane bałwanki. Wielu wrażeń dostarczyło także przepiękne przedstawienie teatralne. W czasie przerw między warsztatami uczniowie mieli czas na ciepły posiłek, zabawę z „Gryfusiem”, malowanie twarzy i zabawy na śniegu. Na zakończenie spotkania czekała na dzieci niespodzianka- pokaz tańca z ogniem który mimo panującej na zewnątrz niskiej temperatury rozgrzał całą publiczność. Poniedziałkowy dzień z pewnością pozostanie dla dzieci fantastycznym wspomnieniem i zmotywuje je do dalszego doskonalenia pilnej nauki języka niemieckiego.

      Wioleta Skass-Jędzura i Wioletta Olkowska

    • 25.11.2022 Światowy Dzień Pluszowego Misia
     • 25.11.2022 Światowy Dzień Pluszowego Misia

     • Dzień Pluszowego Misia w naszej szkole.

      Dziś naszą szkołę zaszczyciły swoją obecnością Wasze ulubione misie.

      Z okazji tego jakże przytulnego dnia, odbyła się także misiowa wystawa prac plastycznych naszych uczniów

    • 21.11.2022 Dzień życzliwości
     • 21.11.2022 Dzień życzliwości

     • 21 listopada obchodziliśmy "Dzień Życzliwości i Pozdrowień" w klasach pierwszych. Celem zajęć było uwrażliwienie uczniów na wzajemną życzliwość, przekazywanie pozytywnej energii oraz pomocy koleżeńskiej.