• Klasy 4B oraz 4C - pierwsze wspólne wyjście za nami !

• Dzisiaj udało nam się zestawić przeszłość z teraźniejszością, dzięki wizycie w  Centrum Dialogu Przełomy Muzeum Narodowego.
            Najbardziej podobały nam się interaktywne prezentacje, film przedstawiający przedwojenny Szczecin oraz liczne eksponaty rozwijające wyobraźnię. Byliśmy pod wrażeniem kiedy zobaczyliśmy nasze zniszczone wojną miasto. Niektórzy stworzyli nawet swoje
            własne  fotorelacje.
            Uczniom została  przybliżona  instytucja muzeum, jej cele oraz zasady funkcjonowania. Dla wielu z nas była to pierwsza wizyta w muzeum, dzięki której rozwinęliśmy wiedzę o przeszłości Szczecina i regionu. Niektóre zabytki naszego miasta udało nam się zobaczyć na żywo podczas spaceru – Pomnik Ofiar Grudnia 1970 na placu Solidarności, Katedrę św. Jakuba, liczne pomniki czy Ujeżdżalnię Książęcą. Sprawdzaliśmy godzinę na zegarze słonecznym, podziwialiśmy Filharmonię, wstąpiliśmy na dziedziniec Zamku Książąt Pomorskich.

Wyjście zakończyliśmy słodkim akcentem. Pogoda i humory dopisały!

Z pewnością będziemy dalej rozwijać dociekliwość poznawczą oraz budować poczucie identyfikacji z naszą małą ojczyzną.

„Byliśmy, jesteśmy, będziemy”

Wychowawczynie klas 4B i 4C
            Izabella Szpon oraz Karolina Urbaniak

• Międzynarodowy projekt edukacyjny - Z kulturą mi do twarzy

• W bieżącym roku szkolnym klasy:
            - 1a z p. Urszulą Szczupak - Kawecką,
            - 1b z p. Dorotą Zając,
            - 2a z p. Aleksandrą Rachutą,
            - 4c z p. Karoliną Urbaniak,
            - 5a z p. Julitą Oleksik,
            - 5b z p. Karoliną Medyńska,
            - 6b wraz z koordynatorką p. Joanną Michalak biorą udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym, którego cele i założenia zgodne są z polityką oświatową państwa i przedstawione są na plakacie.
            O przebiegu projektu będziemy informować na bieżąco w dokumentacji fotograficznej.
        • "Dzień Chłopaka" w klasach pierwszych

• Z okazji „Dnia Chłopaka” uczniowie klas pierwszych wybrali się do kina na seans filmowy pt. „TEDI i szmaragdowa tablica”. Była to doskonała okazja do integracji dzieci i wzmocnienia więzi koleżeńskiej, kształtowania wrażliwości estetycznej poprzez aktywny odbiór sztuki filmowej, kształtowania nawyków kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych oraz bezpiecznego zachowania w środkach transportu publicznego.

• "Bezpieczna droga do szkoły".

• Uczniowie klas 1 podczas zajęć ze Strażą Miejską „Bezpieczna droga do szkoły” poszerzyli swoją wiedzę na temat bezpiecznego przechodzenia przez ulicę na wyznaczonych i oznakowanych przejściach.