• Kiermasz ciast Szkolnego Koła Wolontariatu

• Dnia 14.11.2022r. odbył się pierwszy - po tak długiej przerwie - "Kiermasz ciast".

• "Śniadanie daje moc"

• W ramach akcji „Śniadanie Daje Moc” uczniowie klas pierwszych przygotowali kolorowe i zdrowe kanapki. Podczas spożywania wspólnego śniadania, w każdej klasie zwracano uwagę nie tylko na wartości odżywcze, ale i na kulturę jedzenia. Wspólne śniadanie było dla dzieci świetną zabawą, a zarazem nauką o tym -jak ważne jest codzienne, zdrowe śniadanie.

• 104 rocznica odzyskania Niepodległości

• W szkole wiele się działo! W czwartek 10 listopada z  okazji 104 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości, uczniowie  przygotowali plakaty na wystawę okolicznościową, rozdawali kotyliony przygotowane pod czujnym okiem Pani od plastyki. Równo o godzinie 11.11 dzieci i młodzież wraz z nauczycielami i Panią Dyrektor odśpiewali hymn Polski, a podczas zajęć z historii  śpiewali pieśni patriotyczne. Wspólnie radowali się z nadchodzącego święta!

J.Oleksik, I.Szpon

• Akcja "Szkoła Pamięta" w klasie 1A i 1B

• W ramach akcji „SZKOŁA PAMIĘTA” uczniowie z klasy 1 A i 1 B obejrzeli przedstawienie pt.: „Niebajka o Powstaniu Warszawskim” dla najmłodszych oparte na relacji dziadek – wnuczka, w prosty sposób wyjaśnili dzieciom czym jest bohaterstwo, czyn patriotyczny i co zrobić, by móc się nazwać patriotą. Uczniowie dowiedzieli się również co dla Powstańców Warszawskich znaczy pamięć o historii oraz jak ważna jest dla nich korespondencja z dzisiejszymi, młodymi patriotami.

• Wolontariat w pierwszych krokach

• Wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu wzięli udział w warsztatach prowadzonych przez Szczecińskie Stowarzyszenie POLITES pt. "Młody Wolontariusz". Warsztaty prowadzone przez p. Martynę były bardzo ciekawe i zajmujące - uczniowie dowiedzieli się czym jest wolontariat, jakie są aspekty prawne wolontariatu, kim jest wolontariusz.

Warsztaty pomogły uczniom ugruntować już posiadaną wiedzę i otworzyć się na nowe możliwości.

Agata Kucharczyk- Pyrzyńska i Ewa Lipska-Szymańska

• Historia Polski w teraźniejszości

• Z okazji zbliżającego się Święta Odzyskania przez Polskę Niepodległości - gościł w naszej szkole przedstawiciel Wojska Polskiego st. szer. Adam Gajczyk. Opowiadał o Błękitnej Armii Hallera i o 12 Brygadzie Zmechanizowanej im.gen. broni Józefa Hallera. Podzielił się swoją wiedzą i doświadczeniem. Uczniowie klas czwartych mieli okazję poznać i przymierzyć ekwipunek wojskowy.

I. Szpon

• Akcja "Szkoła Pamięta"

• "Szkoła Pamięta" uczniowie klasy 8a i 6b na lekcji historii wspominali Bohaterów Polskiego Państwa Podziemnego. Miłym dodatkiem były gry historyczne które opowiadały o naszych Bohaterach. I.Szpon

• Akcja "SZKOŁA PAMIĘTA"

• W ramach akcji "SZKOŁA PAMIĘTA" uczniowie klasy IVA i IVC przygotowali wspomnienia o naszych bohaterach narodowych.
            Prezentowali ich losy w formie plakatów, opowiadań, wspomnień zapisanych w utworach epickich i lirycznych.

Bożena Makowska-Janusz

• Święto Latawca

• Na lotnisku w Szczecinie dnia 1.10.2022 odbyło się „Święto Latawca”. Uczniowie Marcel Kulikowski, Filip Kulikowski i Jan Grelus reprezentowali nasza szkole. Wykonali własnoręcznie latawce, które wznosiły się bardzo wysoko.

• Klasy 6 w Pleciudze

• W ramach projektu edukacyjnego "Z kulturą mi do twarzy" uczniowie klas 6 mieli przyjemność uczestniczyć w prapremierze sztuki "Nienauczalni" w szczecińskiej Pleciudze.

• Klasy 4B oraz 4C - pierwsze wspólne wyjście za nami !

• Dzisiaj udało nam się zestawić przeszłość z teraźniejszością, dzięki wizycie w  Centrum Dialogu Przełomy Muzeum Narodowego.
            Najbardziej podobały nam się interaktywne prezentacje, film przedstawiający przedwojenny Szczecin oraz liczne eksponaty rozwijające wyobraźnię. Byliśmy pod wrażeniem kiedy zobaczyliśmy nasze zniszczone wojną miasto. Niektórzy stworzyli nawet swoje
            własne  fotorelacje.
            Uczniom została  przybliżona  instytucja muzeum, jej cele oraz zasady funkcjonowania. Dla wielu z nas była to pierwsza wizyta w muzeum, dzięki której rozwinęliśmy wiedzę o przeszłości Szczecina i regionu. Niektóre zabytki naszego miasta udało nam się zobaczyć na żywo podczas spaceru – Pomnik Ofiar Grudnia 1970 na placu Solidarności, Katedrę św. Jakuba, liczne pomniki czy Ujeżdżalnię Książęcą. Sprawdzaliśmy godzinę na zegarze słonecznym, podziwialiśmy Filharmonię, wstąpiliśmy na dziedziniec Zamku Książąt Pomorskich.

Wyjście zakończyliśmy słodkim akcentem. Pogoda i humory dopisały!

Z pewnością będziemy dalej rozwijać dociekliwość poznawczą oraz budować poczucie identyfikacji z naszą małą ojczyzną.

„Byliśmy, jesteśmy, będziemy”

Wychowawczynie klas 4B i 4C