• Festyn rodzinny w SP 65 w Szczecinie za nami!
     • Festyn rodzinny w SP 65 w Szczecinie za nami!

     • Po sukcesie bożonarodzeniowego festynu w Szkole Podstawowej nr 65 społeczność  szkolna zorganizowała 16 czerwca 2023r. kolejny festyn rodzinny.

      Brali w nim udział uczniowie szkoły wraz z rodzicami i całymi rodzinami. Do przygotowania stanowisk zaangażowani byli także nauczyciele, uczniowie Szkolnego Koła Wolontariatu oraz Samorządu Uczniowskiego pod okiem koordynatorów p. Anny Mikuś i p. Karoliny Medyńskiej.

      Na początku Pani Dyrektor Beata Wierzba otworzyła festyn i zaprosiła wszystkich do wspólnej zabawy, którą poprowadził Rafał Polak. Pogoda trochę postraszyła, ale okazało się, że gorąca atmosfera rozgoniła chmury i nie spadła ani kropla deszczu. Zabawa była wspaniała. Każdy znalazł coś dla siebie.

      Można było zasmakować pyszności słodkich i wytrawnych, obejrzeć występy artystyczne, pomalować twarz, zapleść warkoczyka, pobawić się na dmuchańcach. Fani piłki nożnej mogli spróbować strzelić gola Radosławowi Janukiewiczowi – bramkarzowi Pogoni – Szczecin w latach 2009 - 2017,  czy też wylicytować koszulkę Kamila Piątka - reprezentanta Polski w piłkę nożną. Na scenie mieliśmy okazje zobaczyć pokaz trenerski MMA Kacpra Kality pod kierunkiem Michała Gutowskiego.

      Oczywiście takiego sukcesu nie mógłby być bez pomocy i wsparcia sponsorów: Spółdzielnia Mieszkaniowa Dąb, Targowisko „Zdroje”, Tawerna Grecka ATHINA, Maja Ładocha Kosmetolog Kosmetologia ogólna i estetyczna, K&B Metamorfoza, Małgorzata Sołtysiak MakeUp Artist, Sandra Gruszczyńska, Funinio Szczecin, Selgros cash & carry .

      Zebrane środki finansowe przeznaczone zostaną na realizację  planów poprawy otoczenia szkoły – wspólnie z rodzicami ustalony zostanie konkretny cel. Frekwencja dopisała stąd kolejny festyn już w planach!

      Joanna Michalak, Anna Mikuś

    • Mikroskop na lekcjach biologii
     • Mikroskop na lekcjach biologii

     • Dzięki projektowi LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI możemy częściej wykorzystywać ten magiczny przyrząd. 
      To zawsze sprawia radość, gdy możemy obejrzeć to niewidoczne dla gołych oczu.
      #laboratoriaprzyszłości #biologiajestfajna

    • Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 w nasze szkole
     • Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 w nasze szkole

     • Szanowni Państwo, Drodzy Rodzice

      Z przyjemnością informujemy, że w tym roku nasza szkolna biblioteka została zakwalifikowana do objęcia wsparciem finansowym w ramach priorytetu 3 Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0.

      Kwota wsparcia to 15 000 zł.

    • Wirtualne Laboratorium Chemiczne Empiriusz
     • Wirtualne Laboratorium Chemiczne Empiriusz

     • Nasza szkoła wzbogaciła się o Wirtualne Laboratorium Chemiczne Empiriusz. Lekcje chemii oraz zajęcia pozalekcyjne z wykorzystaniem tego sprzętu pozwolą nam na przeprowadzenie doświadczeń chemicznych zalecanych do realizacji w podstawie programowej klasy siódmej i ósmej oraz w przyszłości naukę geometrii.

    • XXI KONKURS PIOSENKI ŻEGLARSKIEJ I SZANTOWEJ „ZDROJE 2023”
     • XXI KONKURS PIOSENKI ŻEGLARSKIEJ I SZANTOWEJ „ZDROJE 2023”

     • Szkoła Podstawowa Nr 65 w Szczecinie po raz dwudziesty pierwszy zaprosiła uczniów wszystkich szczecińskich szkół oraz uczniów województwa zachodniopomorskiego do udziału w XXI Konkursie Piosenki Żeglarskiej i Szantowej „Zdroje 2023”.  Konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem dzieci i młodzieży – wzięło w nim udział 260 uczestników z 11 szkół.

      Konkurs obejmował cztery kategorie: Soliści z klas 0 - 3, Zespoły z klas 0 - 3, Soliści z klas 4 – 8 i Zespoły z klas 4 -8.

      Uroczystość uświetniła obecność gości: pani Wioletty Zmorzyńskiej Inspektora Wydziału Oświaty w Szczecinie, pani Moniki Chmielewskiej Kierownika Wyszkolenia Żeglarskiego Pałacu Młodzieży w Szczecinie oraz kapitana Jerzego Szwocha.

      Konkurs rozpoczęły występy taneczne uczniów naszej szkoły przygotowanych przez panie: Wioletę Skass – Jędzurę i Agatę Kucharczyk – Pyrzyńską. W przerwie zaprosiliśmy uczestników na poczęstunek. Po ogłoszeniu wyników i wręczeniu nagród przez panią dyrektor Beatę Wierzbę wszyscy uczestnicy i instruktorzy zaśpiewali szantę „Keja”.

       

      Impreza została przygotowana dzięki wsparciu sponsorów:

      Urząd Miasta Szczecin

      Spółdzielnia Mieszkaniowa „Dąb”

      Targowisko Zdroje

      Selgros

      „Vertico” Paweł Linka

       

      Uczestnikom konkursu, instruktorom oraz wszystkim, którzy włączyli się w organizację konkursu serdecznie dziękujemy.

      Zapraszamy do udziału w następnej edycji konkursu.

       

      WYNIKI XXI KONKURSU PIOSENKI ŻEGLARSKIEJ I SZANTOWEJ

       „ZDROJE 2023”

       

      SOLIŚCI Z KLAS 0-3

       I MIEJSCE 

       Andrzej jakubowski – SP71 – opiekun Dorota Szmańda

       

      ZESPOŁY Z KLAS 0-3

      I MIEJSCE

       Zespół „Ósemeczki” – SP8 Police – opiekun Beata Hedzielska

      II MIEJSCE EX AEQUO 

      Zespół „Ahoj Przygodo” – SP 37 – opiekun Magdalena Hałasa

      Zespół „Zgrana Zgraja” – SP71 – opiekun Dorota Szmańda

      III MIEJSCE

      Chór Szkolny SP63 z OI – opiekun Eliza Nowakowska

       

      SOLIŚCI Z KLAS 4-8

      I MIEJSCE

      Maja Nightingale - PSP na Głębokiem – opiekun Dorota Bączyk

      II MIEJSCE

      Julia Szymkowiak – SP51 – opiekun Agnieszka Chodorowska

      III MIEJSCE

      Laura Głowacka – SP8 Police – opiekun Aleksandra Zakrzowska

      WYRÓŻNIENIE

      Natalia Daroszewska - SP65 – opiekun Karolina Medyńska

      Martyna Kwiatkowska – SP51 – opiekun Agnieszka Chodorowska

       

      ZESPOŁY Z KLAS 4-8

      I MIEJSCE

      „Ósemeczki” SP8 Police – opiekun Aleksandra Zakrzowska

      II MIEJSCE

      Zespół Wokalno – Instrumentalny SP28 – opiekun Marzena Śmiech

      III MIEJSCE EX AEQUO 

      Zespół Wokalny SP65 -opiekun Karolina Medyńska

      TRIO SP48 – opiekun Magdalena Napiórkowska

       

    • Błaźni rodu Gryfitów
     • Błaźni rodu Gryfitów

     • Wszyscy lubimy się śmiać. Takiej rozrywki dostarczał błazen. Kuglarz to postać znana od stuleci i także związana z rodem Gryfitów z Zamku Książąt Pomorskich. Wesołek bawił, ale także mówił czasami przykrą prawdę. Niektórzy z nich jak np. Stańczyk znani byli ze swojej mądrości. W postacie figlarzy przebrali się uczniowie klas IV i V. Przygotowali kolorowe czapki błaznów i prezentowali ciekawe informacje o trefnisiach, którzy kiedyś bawili władcę i dwór a obecnie na lekcji historii młodzież szkolną.

      Bożena Makowska-Janusz

    • „Aktywna Tablica SPE” w roku szkolnym 2022/2023
     • „Aktywna Tablica SPE” w roku szkolnym 2022/2023

     •   W roku szkolnym 2022/ 2023 Szkoła Podstawowa nr 65 w Szczecinie przystąpiła do rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych na lata 2020– 2024 –„Aktywna tablica”

    • 27.01.2023 klasa 5b w Muzeum PRL w Szczecinie
     • 27.01.2023 klasa 5b w Muzeum PRL w Szczecinie

     • 27.01 klasa 5b cofnęła się w czasie i sprawdziła jak żyło  się w PRL-u, a to wszystko dzięki Muzeum PRL w Szczecinie. Uczniowie mogli zobaczyć, przedmioty, zabawki, meble i nawet poczuć perfumy i wodę kolońską . 
      Dodatkowo klasa 5 uczestniczyła w warsztatach w Fabryce inspiracji, gdzie powstały pachnące mydła i kolorowe slaimy. 

    • Berlin z jarmarkami i ósmymi klasami
     • Berlin z jarmarkami i ósmymi klasami

     • Jak wiadomo podróże kształcą, a przy tym uczniowie klas 8 chcąc poczuć atmosferę zbliżających się świąt, 20 grudnia uczestniczyli w wycieczce do Berlina. Towarzyszyły im Panie: Marta Rosiak, Cecylia Lubańska, Ewa Komorek i Julita Oleksik. W grudniu miasto rozświetla kilkadziesiąt bożonarodzeniowych jarmarków. Ale od początku…

      Stolica Niemiec powitała nas chłodnym i deszczowym porankiem. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od miejsc związanych z symbolem zimnej wojny i podziału Niemiec – fragmentów muru berlińskiego. W trakcie spaceru po tym pięknym mieście mogliśmy podziwiać, m.in. Bramę Brandenburską, Plac Aleksandra z Wieżą Telewizyjną, Reichstag – siedzibę parlamentu niemieckiego, Katedrę Berlińską, Wyspę Muzealną czy ulicę „Unter den Linden”. Historię miasta oraz zabytków w interesujący sposób przybliżyła nam pani przewodnik.

      Uczniowie odwiedzili także Muzeum Techniki z wieloma eksponatami prezentującymi historię nauki i techniki, m. in. starymi samolotami , samochodami i łodziami. Kolejną niespodzianką było zwiedzanie ekspozycji Muzeum Historii Naturalnej poświęconym ciekawostkom z dziedziny anatomii, chemii oraz biologii. Młodzież najchętniej fotografowała się z największym na świecie wystawionym szkieletem dinozaura o wys. ponad 13 m. Klasy 8 z  dużym zaangażowaniem rozwiązywały zadania konkursowe w każdym muzeum, przygotowane przez pilota wycieczki.

      Główną a zarazem ostatnią atrakcją był Jarmark Bożonarodzeniowy, gdzie można było podziwiać oraz zakupić przeróżne ozdoby świąteczne, a także skosztować specjałów kuchni niemieckiej. Kilkumetrowa szopka, kramy z rękodziełem, ogromna choinka, małe sklepiki z  drewnianymi zabawkami, rzeźbionymi bombkami i innymi „różnościami”, karuzele, lodowisko, stoiska z prażonymi migdałami, kandyzowanymi jabłkami, currywurstem, owocami w czekoladzie, wielkimi świątecznymi piernikami cieszyły oko i podniebienie. Wyjątkowa, świąteczna atmosfera jarmarku udzieliła się wszystkim.

      Jeden dzień to mało, żeby wszystko zobaczyć, dlatego kolejny wyjazd na jarmark za  rok!!!

      Ewa Komorek

    • Międzyszkolne warsztaty rękodzieła
     • Międzyszkolne warsztaty rękodzieła

     • W ramach wymiany doświadczeń nasze Koło Rękodzieła spotkało się na warsztatach z uczennicami z Koła Rękodzieła że Szkoły Podstawowej nr 55.

      Udało nam się z tworzyć drzewka z chrobotkiem i świąteczną ozdobę na stół w postaci świecznika

      Pozdrawiamy i dziękujemy za wspólnie spędzony czas.

    • Życzenia Noworoczne od klas 4 i 5
     • Życzenia Noworoczne od klas 4 i 5

     • Uczniowie klas IV i V zredagowały życzenia świąteczne w formie wierszy i tekstów epickich, ozdabiając je plastycznie na tle konturów Polski. Życzyli ludziom magicznego Bożego Narodzenia i szczęśliwego Nowego Roku 2023, aby przyniósł wszystkim pokój, dużo zdrowia, spełnienia marzeń i wiele satysfakcji.

      Bożena Makowska-Janusz 

    • Warsztaty robienia ozdób choinkowych w klasie 1c
     • Warsztaty robienia ozdób choinkowych w klasie 1c

     • Uczniowie klasy 1C wzięli udział 13.12.2022r. w warsztatach robienia ozdób choinkowych organizowanych przez LEROY MERLIN. Do zrobienia pomysłowych ozdób wystarczył kawałek panela, taśma dwustronna, kawałki ozdobnego papieru, farba i zdolne paluszki pierwszaków. Te ciekawe warsztaty prowadził Pan Andrzej Stera, który świetnie poradził sobie z gromadką wymagających dzieciaków

    • 14.12.2022 Festyn świąteczny podsumowanie
     • 14.12.2022 Festyn świąteczny podsumowanie

     • " Boże Narodzenie to czas, w którym powinniśmy rozpalić w domu ogień gościnności i serdeczny płomień miłości w naszych sercach" .

      Washington Irving

      Chcąc w naszej szkole świętować cud Bożego Narodzenia 14 grudnia 2022r. odbył się pierwszy "Festyn świąteczny"🎄🎅🎁. 
      ✨Powiedzieć, że było wspaniale, to nic nie powiedzieć...✨

      Ogrom atrakcji, uśmiechów i świątecznego klimatu unosi się jeszcze w każdym zakątku naszej szkoły, dlatego chcemy krótko podsumować to niesamowite wydarzenie. Pragniemy podziękować wszystkim i każdemu z osobna za wszelką pomoc przy jego organizacji. 

      Pani Dyrektor Beata Wierzba objęła patronatem całe wydarzenie, a organizatorzy robili wszystko, żeby każdy uczeń, rodzic i nauczyciel oraz odwiedzający w tym dniu naszą placówkę goście, znaleźli coś dla siebie. 
      Festyn składał się z wielu części, które złożone w jedną całość, stworzyły piękny obrazek... Szkoły, która przy udziale różnych grup działających w jej murach, jest pełna pięknej atmosfery, tradycji i ludzi, którzy chcą być razem w tym magicznym, świątecznym okresie. 

      Najwyżniejsze elementy imprezy:
      🌟kiermasz różnego typu wyrobów. Każda klasa przygotowała wcześniej smakołyki i dekoracje świąteczne, które można było od niej kupić. Zarobione pieniążki uczniowie przeznaczyli na swoje klasowe cele. Dziękujemy wychowawcom, którzy czuwali nad swoimi uczniami. Jesteście nieocenieni ❤️
      🌟wieloletniego konkursu na najładniejszą podłaźniczkę, który organizował Samorząd Uczniowski z opiekunką p. Joanną Michalak. Najpiękniejsze stroiki wykonane przez uczniów klas 2-8 zostały nagrodzone w swoich kategoriach i zlicytowane przez rodziców. 
      ✨W tym roku w kategorii klas 2-4 wygrała klasa 3b, a wyróżnienie zdobyła klasa 2b.
      ✨ Wśród klas starszych 1 miejsce zdobyła klasa 8b, a na wyróżnienie zasłużyła klasa 6b. 
      🌟kawiarenki Szkolnego Koła Wolontariatu, gdzie można było zakupić przepyszne ciepłe napoje, gdzie gospodyniami były p. Ewa Lipska - Szymańska i Agata Kucharczyk-Pyrzyńska, 
      🌟 koncertu kolęd i piosenek świętecznych wykonanych przez Koło Muzyczne pod opieką p. Karoliny Medyńskiej oraz występu klasy 3b i ich wychowawczyni p. Anny Popczyk. 
      🌟 kącika malowania twarzy, gdzie prym wiedli wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu,
      🌟 Stoiska Koła Rękodzieła Artystycznego "Handmade"  p. Anny Mikuś i uczennic, które przygotowały przepiękne własnoręczne dzieła sztuki, 
      🌟 przepięknej, klimatycznej fotobudki, wykonanej przez p. Julitę Oleksik, gdzie można było wykonać zdjęcia w klimacie świątecznym🎅🎄🎁
      🌟 wystawy świętecznych prac uczniów, którzy przygotowywali projekty świąteczne (klasa 5b,6b,7b i 8c) oraz przepięknych szopek bożonarodzeniowych, wykonanych przez naszych uczniów na konkurs. 

      Frekwencja na imprezie była wspaniała‼️ Odwiedzili nas uczniowie z całymi rodzinami, niekiedy byli to dzieci, rodzice, dziadkowie i pradziadkowie... Oto właśnie chodziło organizatorom, żeby połączyć ze sobą całe pokolenia, a mury szkoły nie były tylko budynkiem do nauki, ale też ciepłym, rodzinnym miejscem, gdzie każdy dobrze się czuje, gdzie wszyscy mogą się spotkać i porozmawiać w miłej atmosferze. 
      To się udało i jesteśmy z tego bardzo dumni ‼️🌟
      🎄Organizatorami byli: 
      - Koło Rękodzieła Artystycznego "Handmade" (Anna Mikuś), 
      - Koło Muzyczne (Karolina Medyńska), 
      - Samorząd Uczniowski (Joanna Michalak), 
      - Szkolne Koło Wolontariatu (Agata Kucharczyk - Pyrzyńska i Ewa Lipska - Szymańska), 

      🎄Oprawa muzyczna: Karolina Medyńska, 
      🎄Dekoracja hali: Małgorzata Maciąg,
      🎄Fotobudka - Julita Oleksik, 
      🎄Kącik stolikowy kawiarenki - Anna Mikuś, 
      🎄Fotoreporterzy - Iza Matejko i Małgorzata Świerkoska. 
      🎄Prowadząca imprezę i licytacje - Joanna Michalak. 

      Niech podsumowaniem imprezy będą słowa „W pojedynkę możemy zrobić tak mało; razem możemy zrobić tak wiele" (Helen Keller).

      Do zobaczenia za rok ‼️🎅🎄🎁