• „Aktywna Tablica SPE” w roku szkolnym 2022/2023
     • „Aktywna Tablica SPE” w roku szkolnym 2022/2023

     •   W roku szkolnym 2022/ 2023 Szkoła Podstawowa nr 65 w Szczecinie przystąpiła do rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych na lata 2020– 2024 –„Aktywna tablica”

    • 27.01.2023 klasa 5b w Muzeum PRL w Szczecinie
     • 27.01.2023 klasa 5b w Muzeum PRL w Szczecinie

     • 27.01 klasa 5b cofnęła się w czasie i sprawdziła jak żyło  się w PRL-u, a to wszystko dzięki Muzeum PRL w Szczecinie. Uczniowie mogli zobaczyć, przedmioty, zabawki, meble i nawet poczuć perfumy i wodę kolońską . 
      Dodatkowo klasa 5 uczestniczyła w warsztatach w Fabryce inspiracji, gdzie powstały pachnące mydła i kolorowe slaimy. 

    • Berlin z jarmarkami i ósmymi klasami
     • Berlin z jarmarkami i ósmymi klasami

     • Jak wiadomo podróże kształcą, a przy tym uczniowie klas 8 chcąc poczuć atmosferę zbliżających się świąt, 20 grudnia uczestniczyli w wycieczce do Berlina. Towarzyszyły im Panie: Marta Rosiak, Cecylia Lubańska, Ewa Komorek i Julita Oleksik. W grudniu miasto rozświetla kilkadziesiąt bożonarodzeniowych jarmarków. Ale od początku…

      Stolica Niemiec powitała nas chłodnym i deszczowym porankiem. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od miejsc związanych z symbolem zimnej wojny i podziału Niemiec – fragmentów muru berlińskiego. W trakcie spaceru po tym pięknym mieście mogliśmy podziwiać, m.in. Bramę Brandenburską, Plac Aleksandra z Wieżą Telewizyjną, Reichstag – siedzibę parlamentu niemieckiego, Katedrę Berlińską, Wyspę Muzealną czy ulicę „Unter den Linden”. Historię miasta oraz zabytków w interesujący sposób przybliżyła nam pani przewodnik.

      Uczniowie odwiedzili także Muzeum Techniki z wieloma eksponatami prezentującymi historię nauki i techniki, m. in. starymi samolotami , samochodami i łodziami. Kolejną niespodzianką było zwiedzanie ekspozycji Muzeum Historii Naturalnej poświęconym ciekawostkom z dziedziny anatomii, chemii oraz biologii. Młodzież najchętniej fotografowała się z największym na świecie wystawionym szkieletem dinozaura o wys. ponad 13 m. Klasy 8 z  dużym zaangażowaniem rozwiązywały zadania konkursowe w każdym muzeum, przygotowane przez pilota wycieczki.

      Główną a zarazem ostatnią atrakcją był Jarmark Bożonarodzeniowy, gdzie można było podziwiać oraz zakupić przeróżne ozdoby świąteczne, a także skosztować specjałów kuchni niemieckiej. Kilkumetrowa szopka, kramy z rękodziełem, ogromna choinka, małe sklepiki z  drewnianymi zabawkami, rzeźbionymi bombkami i innymi „różnościami”, karuzele, lodowisko, stoiska z prażonymi migdałami, kandyzowanymi jabłkami, currywurstem, owocami w czekoladzie, wielkimi świątecznymi piernikami cieszyły oko i podniebienie. Wyjątkowa, świąteczna atmosfera jarmarku udzieliła się wszystkim.

      Jeden dzień to mało, żeby wszystko zobaczyć, dlatego kolejny wyjazd na jarmark za  rok!!!

      Ewa Komorek

    • Międzyszkolne warsztaty rękodzieła
     • Międzyszkolne warsztaty rękodzieła

     • W ramach wymiany doświadczeń nasze Koło Rękodzieła spotkało się na warsztatach z uczennicami z Koła Rękodzieła że Szkoły Podstawowej nr 55.

      Udało nam się z tworzyć drzewka z chrobotkiem i świąteczną ozdobę na stół w postaci świecznika

      Pozdrawiamy i dziękujemy za wspólnie spędzony czas.

    • Życzenia Noworoczne od klas 4 i 5
     • Życzenia Noworoczne od klas 4 i 5

     • Uczniowie klas IV i V zredagowały życzenia świąteczne w formie wierszy i tekstów epickich, ozdabiając je plastycznie na tle konturów Polski. Życzyli ludziom magicznego Bożego Narodzenia i szczęśliwego Nowego Roku 2023, aby przyniósł wszystkim pokój, dużo zdrowia, spełnienia marzeń i wiele satysfakcji.

      Bożena Makowska-Janusz 

    • Warsztaty robienia ozdób choinkowych w klasie 1c
     • Warsztaty robienia ozdób choinkowych w klasie 1c

     • Uczniowie klasy 1C wzięli udział 13.12.2022r. w warsztatach robienia ozdób choinkowych organizowanych przez LEROY MERLIN. Do zrobienia pomysłowych ozdób wystarczył kawałek panela, taśma dwustronna, kawałki ozdobnego papieru, farba i zdolne paluszki pierwszaków. Te ciekawe warsztaty prowadził Pan Andrzej Stera, który świetnie poradził sobie z gromadką wymagających dzieciaków

    • 14.12.2022 Festyn świąteczny podsumowanie
     • 14.12.2022 Festyn świąteczny podsumowanie

     • " Boże Narodzenie to czas, w którym powinniśmy rozpalić w domu ogień gościnności i serdeczny płomień miłości w naszych sercach" .

      Washington Irving

      Chcąc w naszej szkole świętować cud Bożego Narodzenia 14 grudnia 2022r. odbył się pierwszy "Festyn świąteczny"🎄🎅🎁. 
      ✨Powiedzieć, że było wspaniale, to nic nie powiedzieć...✨

      Ogrom atrakcji, uśmiechów i świątecznego klimatu unosi się jeszcze w każdym zakątku naszej szkoły, dlatego chcemy krótko podsumować to niesamowite wydarzenie. Pragniemy podziękować wszystkim i każdemu z osobna za wszelką pomoc przy jego organizacji. 

      Pani Dyrektor Beata Wierzba objęła patronatem całe wydarzenie, a organizatorzy robili wszystko, żeby każdy uczeń, rodzic i nauczyciel oraz odwiedzający w tym dniu naszą placówkę goście, znaleźli coś dla siebie. 
      Festyn składał się z wielu części, które złożone w jedną całość, stworzyły piękny obrazek... Szkoły, która przy udziale różnych grup działających w jej murach, jest pełna pięknej atmosfery, tradycji i ludzi, którzy chcą być razem w tym magicznym, świątecznym okresie. 

      Najwyżniejsze elementy imprezy:
      🌟kiermasz różnego typu wyrobów. Każda klasa przygotowała wcześniej smakołyki i dekoracje świąteczne, które można było od niej kupić. Zarobione pieniążki uczniowie przeznaczyli na swoje klasowe cele. Dziękujemy wychowawcom, którzy czuwali nad swoimi uczniami. Jesteście nieocenieni ❤️
      🌟wieloletniego konkursu na najładniejszą podłaźniczkę, który organizował Samorząd Uczniowski z opiekunką p. Joanną Michalak. Najpiękniejsze stroiki wykonane przez uczniów klas 2-8 zostały nagrodzone w swoich kategoriach i zlicytowane przez rodziców. 
      ✨W tym roku w kategorii klas 2-4 wygrała klasa 3b, a wyróżnienie zdobyła klasa 2b.
      ✨ Wśród klas starszych 1 miejsce zdobyła klasa 8b, a na wyróżnienie zasłużyła klasa 6b. 
      🌟kawiarenki Szkolnego Koła Wolontariatu, gdzie można było zakupić przepyszne ciepłe napoje, gdzie gospodyniami były p. Ewa Lipska - Szymańska i Agata Kucharczyk-Pyrzyńska, 
      🌟 koncertu kolęd i piosenek świętecznych wykonanych przez Koło Muzyczne pod opieką p. Karoliny Medyńskiej oraz występu klasy 3b i ich wychowawczyni p. Anny Popczyk. 
      🌟 kącika malowania twarzy, gdzie prym wiedli wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu,
      🌟 Stoiska Koła Rękodzieła Artystycznego "Handmade"  p. Anny Mikuś i uczennic, które przygotowały przepiękne własnoręczne dzieła sztuki, 
      🌟 przepięknej, klimatycznej fotobudki, wykonanej przez p. Julitę Oleksik, gdzie można było wykonać zdjęcia w klimacie świątecznym🎅🎄🎁
      🌟 wystawy świętecznych prac uczniów, którzy przygotowywali projekty świąteczne (klasa 5b,6b,7b i 8c) oraz przepięknych szopek bożonarodzeniowych, wykonanych przez naszych uczniów na konkurs. 

      Frekwencja na imprezie była wspaniała‼️ Odwiedzili nas uczniowie z całymi rodzinami, niekiedy byli to dzieci, rodzice, dziadkowie i pradziadkowie... Oto właśnie chodziło organizatorom, żeby połączyć ze sobą całe pokolenia, a mury szkoły nie były tylko budynkiem do nauki, ale też ciepłym, rodzinnym miejscem, gdzie każdy dobrze się czuje, gdzie wszyscy mogą się spotkać i porozmawiać w miłej atmosferze. 
      To się udało i jesteśmy z tego bardzo dumni ‼️🌟
      🎄Organizatorami byli: 
      - Koło Rękodzieła Artystycznego "Handmade" (Anna Mikuś), 
      - Koło Muzyczne (Karolina Medyńska), 
      - Samorząd Uczniowski (Joanna Michalak), 
      - Szkolne Koło Wolontariatu (Agata Kucharczyk - Pyrzyńska i Ewa Lipska - Szymańska), 

      🎄Oprawa muzyczna: Karolina Medyńska, 
      🎄Dekoracja hali: Małgorzata Maciąg,
      🎄Fotobudka - Julita Oleksik, 
      🎄Kącik stolikowy kawiarenki - Anna Mikuś, 
      🎄Fotoreporterzy - Iza Matejko i Małgorzata Świerkoska. 
      🎄Prowadząca imprezę i licytacje - Joanna Michalak. 

      Niech podsumowaniem imprezy będą słowa „W pojedynkę możemy zrobić tak mało; razem możemy zrobić tak wiele" (Helen Keller).

      Do zobaczenia za rok ‼️🎅🎄🎁

    • Świąteczne warsztaty w klasie 1a i 1b
     • Świąteczne warsztaty w klasie 1a i 1b

     • 7 grudnia klasa 1 A i 1 B była na warsztatach świątecznych w Wiechowie. Uczniowie wykonali piękne stroiki świąteczne. W trakcie warsztatów dzieci ugniatały, wałkowały ciasto piernikowe i wykrawały najróżniejsze kształty oraz dekorowały pierniczki. Na zakończenie był słodki poczęstunek dla dzieci.

    • Mikołajki w klasie 1C
     • Mikołajki w klasie 1C

     • 6 grudnia 2022 r. klasa 1C była w Wiechowie na świątecznych warsztatach pierniczkowych. Dzieci samodzielnie wykrawały i ozdabiały pierniczki oraz wykonywały stroiki. Był poczęstunek ciastem i kakao. Zwieńczeniem warsztatów było spotkanie z Mikołajem. To była udana wycieczka.

    • Klasy szóste w Filharmonii
     • Klasy szóste w Filharmonii

     • W ramach zadania 5 z modułu I projektu edukacyjnego "Z kulturą mi do twarzy"  uczniowie klas 6 mieli przyjemność uczestniczyć we wspaniałym koncercie w jednym z najpopularniejszych miejsc muzycznych w Polsce, czyli w szczecińskiej filharmonii🎶🎵. Wrażenieniom nie było końca. Muzyka z popularnych bajek, których głównymi bohaterami są misie, 🐻🐨🐼wszystkim przypadła do gustu.